Gratis

Responsabil Operațional

EDITURA FRONTIERA S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană punctuală și organizată, care să gestioneze logistica și activitățile operaționale ale Editurii Frontiera. Jobul presupune sarcini legate de procesarea comenzilor, urmărirea relației cu distribuitorii, managementul stocului și întocmirea de situații sintetice.

Descrierea jobului

Responsabilități

procesarea comenzilor și legătura cu depozitulmanagementul stocului
emitere de avize și facturi
urmărirea plăților
organizarea transportului pentru marfa ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀expediată
întocmirea contractelor standard
managementul documentelor primare
relația cu clienții B2B și clienții fizici
urmărirea administrativă și organizatorică a proiectelor și evenimentelor în care este implicată editura

Cunoștințe, aptitudini și experiență

experiență anterioară în activitatea logistică și/sau de vânzări, de preferat în industria de carte
înțelegerea fluxului de documente specific activității operaționale
capacitatea de organizare a informației în tabele și documente
flexibilitatea în lucrul cu diverse programe tip ERP

răbdare și atenția la cifre
empatie și persuasiune în relația cu clienții
capacitatea de a lucra în echipă, de a primi și de a da feedback constructiv
disponibilitate pentru întâlniri, discuții, prezentări
disponibilitate pentru deplasarea în țară în cazul evenimentelor de carte
de preferat, carnet auto

Proprietățile job-ului

programe de 8 ore
activitatea se desfășoară în principal online, ocazional la birou și pe teren
echipă plăcută
posibilitatea de a interacționa cu oameni creativi, preocupați de educație și dezvoltarea personală

Descrierea companiei

Cine suntem?

Suntem o editură dedicată cărților frumoase pentru copii înțelepți. O editură independentă, mică și cu o echipă pasionată. Avem peste 10 ani de experiență în lumea cărților. Suntem dedicați familiilor noastre, dar avem și idealuri pe care le hrănim cu timpul și efortul nostru. Ne implicăm personal în conceperea și producția fiecărei cărți și credem în importanța poveștilor pe care le trimitem în lume.

Care este rolul poveștilor?

Suntem cu toții înconjurați de povești. Prin ele ne formăm curiozitatea, empatia, credința, puterea și gustul pentru frumos.

Poveștile Frontiera sunt povești care îi ajută pe copii să descopere, să cunoască și să admire. Unele dintre ele vorbesc despre teme serioase, pentru că e bine să rămânem, din când în când, pe gânduri după ce închidem cartea. Altele sunt simple și amuzante, ca un răgaz bun de relaxare. În toate veți găsi ceva pe sufletul vostru, fie că sunteți copii, fie că sunteți părinți, pentru că poveștile bune vorbesc o limba universală.

De ce “Frontiera”?

Frontiera este linia de tensiune dintre două tărâmuri: realitatea și ficțiunea, adultul și copilăria. O frontieră este, totodată, un orizont unde se produc întâlniri și treceri care pot fi semnificative.

Vă invităm să descoperiți, alături de noi, autori importanți din literatura pentru copii a lumii. Vă așteptăm să cunoașteți ilustratori români contemporani și să vă bucurați de fiecare autor român care debutează împreună cu noi, la frontiera poveștilor.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024