Gratis

Responsabil logistica service

S.C. LIAMED S.R.L.

Candidatul Ideal

LIAMED recrutează pentru Departamentul Service – Responsabil logistică service

Cerințe:
  • Studii medii finalizate, absolvirea de studii superioare în domeniul tehnic constituie avantaj;
  • Cunoștințe avansate operare PC - MsOffice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu, conversațional și scris;
  • Competențe de organizare eficientă a activității;
  • Persoană flexibilă;
  • Capacitate de lucru în echipă;
  • Excelente abilități de comunicare;
  • Atenție la detalii, responsabil și punctual;
  • Capacitate de asimilare rapidă și actualizare constantă a cunoștințelor;
  • Respecarea termenelor limită;
  • Corectitudine, receptivitate, atitudine pozitivă, abilitatea de a se concentra pe soluții.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigurarea corectă și eficientă a fluxului logistic privind dispozitivele medicale defecte și/sau reparate;
  • Verificarea constantă a status-ului dispozitivelor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂medicale, de la intrarea până la ieșirea din Departamentul Service;
  • Monitorizarea completării documentației aferente serviciilor prestate de către departament;
  • Administrarea optimă a echipamentelor de măsurare și monitorizare;
  • Gestionarea eficientă a stocului de piese de schimb;
  • Asigurarea și monitorizarea recepționării și expedierii coletelor cu aparatură medicală, de la și către clienții companiei;
  • Asigurarea corespondenței cu furnizorii privind piesele de schimb și rapoartele de service.
Se oferă:
  • Perioadă de instruire;
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist;
  • Oportunitatea unei cariere într-o companie în continuă dezvoltare;
  • Pachet de servicii medicale în rețea privată de sănătate;
  • Sistem informatic performant;
  • Bonusuri și avantaje în funcție de îndeplinirea unei perioade de vechime în cadrul companiei.
Vă invităm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră în limba romană la adresa de e-mail: recrutare@liamed.ro, specificând postul pentru care aplicați.
Fiecare CV va fi tratat strict confidențial.

SC LIAMED SRL este o societate cu capital integral românesc, având ca obiect de activitate importul, comercializarea și service-ul de dispozitive medicale.

Cele mai frumoase povești încep cu o idee măreață și cu perseverență. Povestea LIAMED a început în 1999 cu multe planuri, iar cu pași mărunți am construit ceea ce astăzi reprezintă imaginea echipamentelor de calitate la prețuri accesibile.

Te așteptăm așadar să faci parte dintr-o familie alcătuită din profesioniști, într-un mediu în care punem accentul pe calitate, spiritul de echipă și satisfacția în muncă.

Fă ca zâmbetul tău să schimbe lumea. Nu lăsa ca lumea să schimbe zâmbetul tău!

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 27 Iul. 2024