Gratis

Responsabil Igiena - Inginer industrie alimentara

TIP TOP FOOD INDUSTRY

Candidatul Ideal

- studii superioare de specialitate (inginerie alimentara)
- experienta pe un post similar (reprezinta avantaj)
- capacitatea de comunicare interactiva,abilitati ︆︊︈︂︌︄︊︁​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎organizatorice
- analiza si atentie la detalii,corectitudine,seriozitate,gandire logica
- capacitate de a lucra in echipa

Descrierea jobului

-subordoneaza si coordoneaza echipa de igienizare
-elaboreaza si tine sub control documentele de igiena: instructiuni, proceduri, planul anual de igiena ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃pe sectii si depozite
-cunoaste si aplica legislatia in vigoare (interna si europeana) privind cerintele de igiena aplicabile
-intocmeste zilnic necesare de materiale de igienizare, materiale conumabile si echipamente de unica folosinta pentru fiecare departament/sectie si pentru angajati si le distribuie;
-intocmeste si actualizeaza lista substantelor chimice utilizate si concentratiile acestora precum si modul de utilizare in fabrica;
-mentine si actualizeaza dosarul cu specificatii ale substantelor chimice utilizate in fabrica, ori de cate ori este necesar;
-testeaza solutii de spalare si orice substante chimice noi, comparativ cu cele agreate si transmite feedback cu privire la eficienta, calitatea si stabilitatea acestora
-se asigura de bunele practici de lucru si de igiena puse in practica de angajatii din fabrica si transmite nereguli observate responsabilului de igiena si sefului de sectie
-efectueaza saptamanal inspectii pe amplasament si semnaleaza superiorului direct diferitele probleme constatate, intr-un raport;
-se asigura de bunele practici de lucru si de igiena puse in practica de angajatii din fabrica si transmite nereguli observate responsabilului de igiena si sefului de sectie;
-instruieste intreg personalul privind bunele practici de lucru, de igiena si siguranta alimentara, la intervale de timp planificate;
-instruieste intreg personalul privind contaminarea incrucisata intre ustensilele de igienizare;
-instruieste intreg personalul asupra modului de efectuare a igienizarii si a substantelor folosite;
-instruieste intreg personalul privind protectia mediului si colectarea selectiva a deseurilor;

Firma in domeniul Industriei Alimentare ,compania Tip Top Food Industry își desfășoară activitatea din anul 1993, fără întrerupere până în prezent.Fabrica este amplasată în cartierul Militari, pe Bulevardul Timișoara. De-a lungul anilor, ne-am clădit un statut de jucător reprezentativ în domeniul cofetăriei, patiseriei, al semipreparatelor și produselor congelate. În tot ceea ce facem, punem pe primul loc calitatea și prospețimea, echipa noastră fiind construită pentru a vă fura un zâmbet la fiecare produs ales.

Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024