Gratis

RESPONSABIL APROVIZIONARE

MITLIV REAL ESTATE SRL

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare
- Capabil sa respecte termene limita
- Atentie la detalii si capacitate dе a rezolva problemele, spirit dе initiativa
- Cunostinte dе operare ERP
- Gandire logica, abilitatea de luare a deciziilor in timp util si corect
- Persoana dinamica, pro-activa, serioasa
- Cunostinte dе operare PC (Excel , Word , Internet )
- Abilitati dе comunicare si lucru in echipa
- Personalitate organizata si spontana
- Bune abilitati de negociere
- Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an
- Cunoastrerea limbii engleze nivel mediu spre avansat

Descrierea jobului

- Realizeaza achizitii, in baza cererilor de achizitie aprobate conform procedurilor
interne;
- Selecteaza furnizorii dupa criterii strategice logistice, comerciale ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si calitative in
achizitiile efectuate;
- Centralizează achizițiile, selectează ofertele, evaluează diversele canale de
aprovizionare in funcție de calitate si servicii;
- Asigura suport pe partea de MRO ( Maintenance, Repair and Operations)
- Asigura calitatea negocierii si incheierea contractelor cu furnizorii;
- Identifica noi furnizori de produse in scopul largirii portofoliului comercial;
- Mentine si dezvolta relatia cu furnizorii deja existenti ai companiei;
- Mentine si dezvolta relatii optime cu toti furnizorii si potentialii furnizori, pentru
rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale si a situatiilor critice;
- Evalueaza periodic furnizorii in baza criteriilor specifice stabilite la nivel de
companie (ex. Conditii de livrare, preturi etc.);
- Identifica nevoile de aprovizionare pe baza prognozelor, studierea istoricului de
vanzari, urmarirea comenzilor curente, propuneri de aprovizionare;
- Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala;
- Intocmeşte şi analizează cererile de ofertă;
- Supravegheaza aprovizionările în conformitate cu necesarul pe proiecte şi cu
termenele, preturile si conditiile stabilite cu furnizorii agreaţi;
- Verifica facturi primite de la furnizori pentru conformitate cu comenzile lansate si
livrate Intocmeste si actualizeaza listele de preturi furnizori în sistem ERP;
- Creeaza articole noi in ERP;
- Se ocupa de solutionarea livrarilor neconforme de la furnizori (erori de
produs, calitate, cantitati lipsa etc.);
- Transmite furnizorilor reclamatiile pentru problemele aparute la produse in
perioada de garantie si obtine solutionarea acestora;
- Colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii.

Companie cu acoperire nationala, specializata in comertul si distributia produselor siderurgice si a materialelor pentru constructii.
Publicat 30 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 29 Iun. 2024