Gratis

Reprezentant Zonal de Vanzari

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- Studii finalizate, de preferință în domeniul tehnic;
- Persoană cu experiență în vânzarea produselor/serviciilor de natură tehnică (echipamente, produse industriale);
- Persoană dinamică, ambițioasă, pragmatică, orientată pe rezultate, dar și către oameni;
- Cunoștințe de operare PC: Word, Excel
- Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Contribuie la elaborarea, împreună cu managementul firmei, a strategiei pentru dezvoltarea vânzărilor zonale (jud. Iași, Vaslui);
- Realizarea obiectivelor ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de vânzări pe clienții din zona alocată;
- Identificarea de noi clienți la nivel zonal și negocierea condițiilor de colaborare cu aceștia, cu scopul dezvoltării unor parteneriat durabile;
- Identificarea oportunităților de extindere a business-ului atât pe partea de echipamente, cât și pe partea de consumabile;
- Vizitarea în mod regulat a clienților din zona alocată;
- Gestionarea stocului de marfă din depozitul din zona alocată;
- Dezvoltarea și menținerea relației cu clienții din zona alocată;
- Livrarea produselor către clienți din depozitul din zona alocată atunci când situația impune promptitudine;
- Încasarea numerarului utilizând casa de marcat pentru plățile care se fac în numerar;
- Monitorizarea livrării comenzilor în termenele agreate;
- Monitorizarea constantă și raportarea periodică a evoluției și a competiției in zona alocata;
- Răspunde de gestionarea soldurilor clienților la nivel zonal în scopul aprovizionării constante cu mărfuri și cu scopul încasării sumelor în termenele de plata stabilite.

Beneficii:

- mașină de serviciu
- tabletă
- telefon de serviciu
- asistență tehnică și de vânzări
- salariu fix + comision
- bonusuri de performanță
Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.