Reprezentant Vanzari Produse & Echipamente Medicale & Beauty

TAHE-BeConcept Romania
3 poziții

Candidatul Ideal

Folosim experienta, cunostintele si experienta spre a dezvolta imdustria medical-beauty din Romania. Facem produsele valoroase mai accesibile.
Suntem o companie dinamica, in continua extindere avand ca strategie de dezvoltare conceptul de „Positive Leadership”.Crearea unui mediu de lucru în care membrii echipei se simt prețuiți și încurajați să-și depășească potențialul, este filozofia companiei si un factor influent pentru atingerea succesului
Pretuim eficiența și calitatea fapt ce ne permite să fim orientați către nevoile mereu în schimbare ale clienților noștri. Esti dinamic? iti place sa interactionezi cu oamenii? Doresti sa faci o cariera Medical-Beauty? - Ai placerea de a lucra cu oamenii, de a efectua vizite zilnice la Clinici Medical-beauty si Centre de infrumusetare.
- Esti hotarat sa te afirmi si sa lucreze cu cei mai buni - constiincios- dornic de a lucra intr-o echipa dupa metode moderne . Hotarat sa ajungi la un alt nivel. Dornic de a face diferenta.

Te asteptam in echipa noastra: * Full-Time
* Part time-, Freelancer. Daca ai timp liber 4 ore pe zi, este perfect sa -ti completezi veniturile. Daca esti estetician, sau hairstylist , atunci esti candidatul ideal la un job part time.

- Experienta relevanta ca reprezentant de vanzari-reprezentanta-distributie (nu in magazin) de minim 1 an..Experienta in vanzarile de produse si echipamente medicale si beauty reprezinta un avantaj.
- Serios si implicat. Ne dorim colaboratori care se pot organiza , i-si pot planifica timpul si vizitele, fara sa fie nevoie sa le sugereze cineva .Noi asiguram pregatirea necesara sa devii cel mai bun.
- Bune abilitati de comunicare si organizare,negociere, de prezentare şi de lucru în echipă, orientare către client şi către rezultate, iniţiativă, disponibilitate de deplasare în teren
- Dispus si capabil sa lucreze in echipa cu tehnicienii pentru organizarea de seminarii si conferinte.
- Capacitate de auto-organizare. Noi intelegem ca un mediu relaxat de lucru, aduce si rezultate. De aceea la noi nimeni nu te va suna sa te verifice. Iti organizezi timpul astfel incat sa fi eficienC

Reprezinta un avantaj
- Experienta in vanzarea de produse profesionale reprezinta un avantaj
- Cunoasterea pietei profesionale Medical-Beauty
- Portofoliu de clienti activi pe canalul professional

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale vor fi cele specifice activitatii de Reprezentant Comercial de teren:

* Promovarea brandurilor premium ST MEDIC, SILHOUET-TONE, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁TAHE, CORIOLISS, FISIOLINE la segmentele de clienţi specifici - Centre infrumusetare si Clinici medical-beauty - în zona alocată.
* Activitate de vanzari de teren,
* Prospectarea pieţei din zona alocată.
* Organizarea şi participarea la manifestări de promovare în domeniu .
* Prezentarea si vanzarea produselor firmei- in cabinete de estetica medicala centrele de infrumusetare; Promovarea produselor si a imaginii firmei in piata.
* Dezvoltarea portofoliului de clienti, si atragerea de clienti noi prin initiative si demersuri proprii, vizitarea de clienti noi.
* Acordarea de consultanta clientilor cu privire la produsele comercializate; Incasarea soldurilor clientilor la termenele stabilite. Monitorizarea platilor facute de clienti;
* Colaborarea cu tehnicienii COMPANIEI pentru sustinerea seminariilor.tehnice in showroom sau in locatiiile desemnate.
* Organizarea de evenimente/congrese pentru lansarea de produse noi, Pregatirea seminariilor impreuna cu departamentul respectiv.
* Participarea la sesiuni de instruire la partenerii nostrii din Spania, Elvetia, Italia.
Noi asiguram pregatirea, pe tine te asteptam cu entuziasmul, si dorinta de dezvoltare,
Oferim posibilitati reale de avansare in cadrul organizatiei noastre.

BENEFICII
* masina de serviciu permanenta.
* Telefon, tableta,
* Asigurarea lunara de produse cosmetice necesare consumului propriu.
* Servicii in centre de infrumusetare la preturi preferentiale.
* Program flexibil - nu este necesara prezenta zilnica la firma.
* Stagii de pregatire si perfectionare, inclusiv la partenerii nostri din Spania, Italia.
* Vacanta anuala asigurata de Companie

Descrierea companiei

Tahe-BeConcept Romania

Calea Dorobantilor, Sect.1, Bucuresti
Tahe - BeConcept- Corioliss brand dinamic profesional -.Distribuim echipamente Medical-Beauty de ultima generatie, si produse Organice profesionale .Suntem prezenti pe piata profesionala din Romania de 25 ani.
Suntem diferiti in piata prin calitatea exceptionala a produselor si echipamentelor, in calitatea noastra de reprezentanti unici ai brandurilor premium din portofoliu.

Reprezentam in Romania

- TAHE – cel mai mare producator din Spania cu o istorie de peste 90 ani, si filiale in peste 80 tari. Primul producator European de dermato-cosmetice organice certificate
- ST-MEDIC si SILHOUET-TONE - cea mai mare corporatie producatoare de echimapente medical si medical Beauty

- CORIOLISS - lider mondial de necontestat in instrumente de coafat-

BeCONCEPT TAHE - compania cu peste 25 ani experienta in piata Medical-Beauty din Romania

La BeCONCEPT TAHE distribuim calitate certificată la nivel internațional, cu știință și suflet, pentru a asigura cele mai performante produse si echipamente medical-beauty.
Portofoliul nostru de peste 800 produse si echipamente acoperă o gamă largă de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusată astăzi pe promovarea exclusiva a produselor organice si a tehnologiilor de ultima generatie.

Din Ian 2021 sa avem certificarea ISO 9001 si ISO 22000 obtinute prin TUV Austria.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024