Gratis

Reprezentant vanzari cosmetice pentru saloane si coafor

Beauty One

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dedicat, pasionat de industria cosmetică, care să se alăture echipei noastre din zona Constanța, Galați, Brăila. Reprezentantul de vânzări va fi responsabil pentru promovarea și vânzarea produselor cosmetice profesionale destinate îngrijirii și colorării părului, tratamentelor faciale și corporale, precum și produselor pentru epilare.

Descrierea candidatului ideal:
  • Experiență în vânzări, preferabil în domeniul cosmeticelor sau al produselor de îngrijire personală.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Orientare spre rezultate și atingerea obiectivelor de vânzări.
  • Capacitatea de a dezvolta relații solide și de durată cu clienții.
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată (Constanța, Galați, Brăila).
  • Pasiune pentru industria de beauty și dorința de a oferi soluții inovatoare clienților.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Reprezentantul de vânzări va avea ca principale responsabilități:
  • Vânzarea și promovarea produselor din portofoliul BeautyOne către clienți ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︉existenți și potențiali.
  • Prospectarea pieței în mod constant pentru identificarea de noi clienți și oportunități de creștere a vânzărilor.
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora și asigurarea unei colaborări de lungă durată.
  • Preluarea comenzilor și transmiterea acestora către sediu pentru procesare.
  • Monitorizarea și gestionarea încasărilor, oferind propuneri de discounturi sau termene de plată pentru clienții fideli.
  • Întocmirea rapoartelor zilnice cu privire la activitatea desfășurată și rezultatele obținute.

Programul de lucru:

Luni - Vineri, cu weekenduri libere. În cazuri excepționale (târguri, evenimente speciale), se poate solicita prezența și în weekenduri, cu informare prealabilă.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv (salariu fix, comision, bonusuri în funcție de atingerea targetelor).
  • Training de specialitate pentru cunoașterea produselor din portofoliu.
  • Mașină de serviciu și smartphone.
  • Instrumente de lucru performante și acces la o echipă de suport profesionistă.
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu orientat spre excelență și de a contribui la expansiunea unei echipe ambițioase.
  • Șansa de a dezvolta o carieră de succes în domeniul vânzărilor.

Beauty One este lider în industria de înfrumusețare din România încă din 2006, oferind soluții complete pentru saloane, centre SPA și estetice. Portofoliul nostru include o gamă variată de produse cosmetice, echipamente estetico-medicale de ultimă generație și mobilier pentru saloane, toate selectate cu atenție pentru a satisface cele mai înalte standarde de calitate.

Dacă ești pasionat de vânzări și de industria beauty, și dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și inovatoare, te invităm să aplici și să te alături echipei Beauty One!

Nu rata șansa de a contribui la succesul unei echipe aflate într-o continuă expansiune!

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024