Gratis

Reprezentant vanzari Carduri de Combustibil și Credite

Ecovers Premium Solutions S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem de părere că a vinde nu este o meserie, ci o artă! Arta de a te pune în locul potențialului client și de a înțelege ceea ce simte și ceea ce gândește el.
eCovers Premium Solutions este în căutare de noi colegi în locația noastra din Ploiești. Activam în domeniul serviciilor financiare pe piață din România și Marea Britanie, identificăm nevoile clienților noștri și le furnizăm soluțiile financiare potrivite, bazându-ne pe profesionalismul noastu pentru a dezvolta soluții inovatoare de plăți și servicii financiare.
Te avertizăm că suntem o echipă de oameni tineri și dinamici. Dacă și tu crezi la fel despre tine haide să ne cunoaștem!
Calificări cheie:
  • găsești subiect de vorbă cu orice persoană din jur, dai dovadă de amabilitate și răbdarea de a asculta pe oricine?
  • te uiți la filme în engleză fără subtitrare?
  • emani o energie ce-i inspiră pe cei din jur și le aduce zâmbetul pe buze?
  • Microsoft Office este “biroul” tău preferat?
  • te pasionează negocierea și dai dovadă de spirit analitic, determinare și gândire rapidă focusată pe soluții?
  • ești un team-player?
  • știi cum să îți gestionezi eficient timpul și poți lua decizii rapid?
  • ai experiență si cunostinte în vânzarea produselor bancare (persoane fizice sau juridice) și/sau carduri de combustibil?
  • iți place să călătorești și să te întâlnești cu oameni noi?

Descrierea jobului

  • ​vei discuta cu clienții și le vei fi de ajutor în rezolvarea cererilor acestora;
  • vei invăța ︂cum funcționeaza produsele/serviciile ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄bancare și cardurile de combustibil;
  • vei folosi aplicații bancare în sprijinul clienților, dar și al colegilor.
Ce responsabilități vei avea:
  • Identifici oportunităților de vânzare și dezvoltarea de relații noi cu potențiali clienți interesați atât de carduri de combustibil, cât și de soluții de finanțare, B2B si B2C,
  • Prezinti beneficiilor cardurilor de combustibil și ale produselor financiare pentru diverse categorii de clienți,
  • Consiliezi și oferi cu profesionalism cele mai bune soluții de creditare adaptate ︂nevoilor clienților,
  • Negociezi și finalizezi contractelor comerciale pentru vânzarea produselor, adaptând ofertele în funcție de nevoile fiecărui client,
  • Oferi consultanță personalizată în vederea optimizării soluțiilor de plată și finanțare pentru companii și persoane fizice,
  • Monitorizezi pieța financiare și de combustibil pentru a identifica tendințe noi și a ajusta strategiile de vânzări în funcție de acestea.
  • Colaborezi cu echipele de suport, atât pe partea tehnică, cât și pe partea financiară, pentru a asigura satisfacția și loialitatea clienților,
  • Gestionezi portofoliului de clienți B2B și B2C pentru vânzarea de carduri de combustibil și produse financiare (credite),
  • Contribui la îmbunătățirea proceselor și a strategiei de vânzări

Ecovers Premium Solutions S.R.L. este filiala companiei Ecovers Insurance Broker din Londra (www.ecovers.co.uk), broker de top cu capital romanesc în domeniul asigurărilor din Marea Britanie, specializată în asigurări pentru business de aproape 10 ani. Suntem axati doar pe Asigurari Business de Masini, camioane si Flote.

La noi, te bucuri de:
  • Un mediu de lucru multinațional și multicultural cu oportunități ︁de dezvoltare;
  • Colaborare într-un mediu profesionist, ︁cu o echipa de specialiști și manageri care asigură mentorat;
  • Te bazezi pe un contract ferm din partea companiei pe perioadă nedeterminată;
  • Tichete de masă în valoare de 40 Lei
  • Bonusuri din vânzări - cu cât ajuți mai mulți oameni, cu atât câștigi mai mult!
  • Cadouri de sărbători
  • Programe de dezvoltare profesională și personală
  • Abonament medical în sistemul privat de sănătate
  • Un mediu de lucru dinamic și prietenos, unde te vei simți apreciat/ă.
  • Șansa de a face o diferență reală în viața oamenilor!
Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024