Gratis

Reprezentant vanzari B2B

PRODFER CONSTRUCT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Reprezentant vanzari B2B / Agent vanzari / Consultant vanzari
  • Carnet de conducere, categoria B
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Disponibilitate de deplasare pe teritoriul Romaniei;
  • Cunostiinte in domeniul expertiezei structurale – constituie avantaj
  • Studii tehnice – constituie avantaj
  • Cunostiinte de utilizarea SEAP – constituie avantaj
  • Experienta in vanzari tip B2B de minimum 5 ani;
  • Buna cunoastere a detaliilor tehnice in ceea ce priveste produsele care trebuiesc ofertate;
  • Persoana sociabila si politicoasa, organizata, capacitate buna dе comunicare si relationare;
  • Capacitate dе lucru in echipa;
  • Atentie la detalii, respectarea termenelor impuse, orientat spre indeplinirea obiectivelor;
  • Abilitatea dе a lucra in mod independent si sub presiunea termenelor;
  • Atitudine pozitiva, punctualitate, entuziasm, dinamism;
  • Aptitudini dе negociere;
  • Cunostiinte de lucru in MS OFFICE
*Cautam si o persoana dornica de a lucra Remote din toata tara.

Descrierea jobului

  • Identificarea, contractarea si gestionarea eficienta a potofoliului de clienti pentru a dezvolta portofoliul de clienti al firmei in zona ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂alocata si dezvoltarea acestuia,prin incheierea de noi contracte. Responsabil de initierea procesului de vanzare prin stabilirea de intalniri, programarea deplasarilor la clienti, intocmirea rapoartelor/analizelor solicitate, procesarea documentelor in sistem (ERP), transmiterea notificarilor.
  • Consilierea clientilor existenti si potentiali in alegerea produselor sau serviciilor potrivite nevoilor lor
  • Colaborarea cu departamentele interne implicate in procesul de ofertare.
  • Intocmirea ofertelor comerciale si negocierea termenilor contractelor
  • Monitorizarea pietei si a concurentei pentru a identifica oportunitati de afaceri si a dezvolta strategii de vanzare eficiente
  • Promovarea si vanzarea serviciilor companiei catre clienti
  • Identificarea cererilor in SEAP.
Benefici oferite:
  • Salariu fix + comision
  • Tichete de masa in valoare de 35 ron
  • Abonament servicii medicale- Rețeaua Regina Maria
  • Masina, laptop si telefon de serviciu
  • Un mediu de lucru placut si competitiv
  • Oportunitatea dezvoltării carierei intr-o companie serioasă, solidă si de succes

Prodfer Contruct este o companie specializata in constructia de parcuri fotovoltaice de mari dimensiuni in Germania, Spania, Italia, Portugalia si Austria. Cu o echipa de aproximativ 70 de angajati suntem dedicati in a construi parteneriate si a oferi solutii de calitate clientilor nostrii. Cu o experienta vasta in construire de parcuri fotovoltaice, putem vorbi de un portofoliu de clienti nationali si internationali. Puterea, perseverenta si spiritul de echipa e ceea ce ne defineste in colaborarea cu clientii nostri.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024