Gratis

Reprezentant tehnic si promovare

IC SOURCE SOLUTION S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • ​Studii superioare în medicină veterinară;
  • Foarte bune abilități de comunicare, o atitudine orientată către client și rezultate;
  • Cunoștințe și abilități în tehnici de promovare a produselor;
  • Capacitate de asimilare rapidă a informațiilor;
  • Disponibilitatea de face deplasări în zona alocată;
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Spirit antreprenorial, bună organizare și dorința de dezvoltare continuă.

Descrierea jobului

În rolul de Reprezentant tehnic și promovare te vei alătura unei echipe de medici veterinari care înțeleg foarte bine nevoile ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁din domeniu și care își asumă provocarea și responsabilitatea de a fi un sprijin real prin soluții și produse de înaltă calitate și consultanță de specialitate.

Obiectivul principal în acest rol este să promovezi produsele și serviciile companiei, oferind soluții și suport tehnic clienților pentru a satisface nevoile lor și pentru a contribui la creșterea vânzărilor și consolidarea poziției companiei pe piață.
  • Efectuezi vizite periodice de promovare la clinicile, cabinetele și farmaciile veterinare partenere, în zona de care ești responsabil;
  • Cunoști foarte bine portofoliul de produse și servicii Vetro și furnizezi informații și răspunsuri la întrebări tehnice din partea clienților, inclusiv explicarea specificațiilor tehnice, a compatibilității și a altor aspecte tehnice legate de produse sau servicii;
  • Organizezi și susții prezentări tehnice ale produselor sau serviciilor companiei către clienții actuali și potențiali;
  • Asiguri suport în implementarea acțiunilor de marketing și de educare (evenimente, promoții, concursuri, workshop-uri, prezentări);
  • Identifici potentiali clienți și noi oportunități pentru produsele sau serviciile companiei;
  • Sprijini și participi la proiectele de inovație Vetro menite să dezvolte noi soluții în piață.

Recrutam pentru clientul nostru care oferă soluții pentru medicina veterinară: medicamente și echipamente medicale, instrumente digitale de administrare a cabinetelor veterinare, pregătire continuă și accesul la o comunitate de specialiști.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024