Gratis

Reprezentant Medical Mediderma

SESDERMA LABORATORY SRL

Candidatul Ideal

Echipa Mediderma România este în plină dezvoltare și suntem în căutarea unui coleg pe poziția de Reprezentant Medical în București.
Căutăm o persoană pasionată de industria de health & beauty, cu competențe și abilități în:
Orientare către rezultate și lucru în echipă;
Proactivitate, inițiativă și foarte bune abilități de identificare și soluționare a problemelor;
Abilități dezvoltate de comunicare, persuasiune, negociere și time management;
Inclinatie/Pasiune pentru a efectua tratamente cosmetice
Disponibilitate la deplasari 50% din timp
Studii Universitare absolvite (reprezintă un avantaj - diploma de absolvire a unei instituții cu profil medical sau cosmetic);
Min. 2 ani experiență în vânzări B2B (experiența în industria estetică reprezintă un avantaj)
Cunoștințe de limba engleză;

Descrierea jobului

  • Vizitează regulat, conform unui routing prestabilit clienții și instituțiile medicale/esteticedin portofoliul alocat, în vederea promovării și vânzării produselor din ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄portofoliu
  • Creează și menține legătura permanent cu clienții din zona alocată
  • Identifică oportunități de business și propune un plan de acțiune
  • Actualizează periodic baza de date de clienți, prin adaugarea de clienți noi
  • Organizează evenimente știițifice: simpozioane, workshop-uri hands-on, prezentări one-to-one
  • Este responsabil de realizarea obiectivelor financiare pentru zona alocata, atât calitativ, cât și cantitativ
  • Efectuează raport zilnic de activitate
  • Introduce comenzile clienților si se asigura de efectuarea plătii în termenele agreate și utilizarea corectă a produselor
  • Verifică periodic dispozitivele achiziționate de clienții din zona alocată
  • Lucrează în strânsă legatură cu departamentul de marketing și implementează campaniile de marketing în focus

Mediderma este companie internațională ce oferă soluții și produse de înaltă calitate pentru îngrijirea tenului, precum și protocoale profesionale pentru tratarea tuturor patologiilor pielii. Brandul a fost dezvoltat cu peste 30 de ani în urmă, de către prof. Dr. Gabriel Serrano. Mediderma, parte a grupului Sesderma, este prima companie din lume care a lansat pe piața medicală și profesională o gamă completă de peelinguri chimice, recunoscute astăzi ca fiind printre cele mai eficiente și care pot adresa orice tip de piele. Produsele și protocoalele Mediderma sunt destinate exlusiv clinicilor și saloanelor profesionale.
Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 11 Iul. 2024