Gratis

Reprezentant de vanzari dinamic

IMI CONSTRUCT 2019 S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

◾ Abilitati dezvoltate de comunicare
◾ Cunostinte de tehnici de vanzare si negociere
◾ Exprimare corecta, fluenta in limba romana
◾ Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
◾ Studii finalizate
◾ Permis de conducere (obligatoriu)
◾ Capacitate de analiza si organizare
◾ Cunostinte PC
◾ Experienta in domeniul imobiliar (buna cunoastere a pietei imobiliare si a legislatiei in domeniu constituie un avantaj )
◾ Responsabilitate si punctualitate
◾ Integritate, seriozitate si entuziasm
◾ Dinamism, sociabilitate, imaginatie, optimism, capacitate de automotivare, fire extrovertita.
◾ Deschidere pentru nou, dorinta de a invata.

Descrierea jobului

◾Prospectarea continua a pietei imobiliare in scopul cunoasterii imobilelor propuse de catre proprietari spre tranzactionare (vanzare/inchiriere ), precum si a ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈cererii de servicii din partea clientilor (proprietari, cumparatori, chiriasi, investitori etc.)
◾Dezvoltarea portofoliului de clienti
◾Contactarea proprietarilor si vizionarea proprietatilor oferite spre tranzactionare (vanzare/inchiriere), in vederea obtinerii de relatii suplimentare despre imobilele ofertate
◾Completarea fisei imobilului pentru fiecare imobil ofertat
◾Introducerea ofertei in baza de date si actualizarea permanenta a acesteia
◾Prezentarea ofertei de servicii a companiei (evidentiind avantajele colaborarii cu IM Imobiliare ) si stabilirea conditiilor de colaborare cu proprietarii.
◾Cunoasterea si studierea continua a solicitarilor directe ale clientilor companiei IM Imobiliare (intelegerea nevoilor clientilor)
◾Analiza proprietatilor din baza de date si selectarea acelora care corespund cerintelor clientilor
◾Prezentarea ofertelor selectate clientilor interesati, stabilirea relatiilor de colaborare cu acestia si insotirea lor pentru vizitarea imobilelor propuse/solicitate
◾Consilierea profesionista a clientilor in privinta proprietatilor prezentate, precum si in negocierea si derularea tranzactiei imobiliare
◾Urmarirea derularii si finalizarii tranzactiilor intermediate de IM Imobiliare

IM Imobiliare, companie imobiliara din Timisoara, reprezinta un partener stabil si de incredere. Oferim servicii de consultanta si intermediere imobiliara, vanzari si inchirieri. In intermedierile vanzare/inchiriere, acoperim urmatoarele domenii: apartamente, case si lot-uri teren, spatii comerciale si birouri, hale, terenuri agricole si industriale.
Publicat 14 Aug. 2024 Reactualizat 14 Aug. 2024 Expiră 13 Sept. 2024