Gratis

Reglor

Ana HR

Candidatul Ideal

Căutăm Reglor pentru o companie înființată în 2003, care are ca domeniu de activitate injecție mase plastice, matrițe, montaj.
Jobul se desfășoară fizic la sediul din Biharia, pentru care se asigură transport

Cerințe:
-Experiență minimă de 2-3 ani în operarea și reglarea mașinilor de injectare mase plastice;
-Cunoștințe tehnice solide despre echipamentele și tehnologiile de injecție mase plastice;
-Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice într-un timp scurt;
-Cunoștințe în citirea și interpretarea desenelor tehnice și a fișelor tehnice de produs;
-Atenție la detalii și orientare către calitate;
-Capacitate de a lucra în echipă și de a colabora eficient cu alte departamente;
-Cunoștințe de bază în domeniul mecanic, electric sau automatizări constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
-Configurarea și reglarea mașinilor de injecție mase plastice în conformitate cu specificațiile tehnice și cerințele de producție;
-Monitorizarea și ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈ajustarea continuă a parametrilor de funcționare pentru a asigura calitatea produselor finite;
-Depanarea problemelor tehnice apărute în timpul procesului de producție și propunerea soluțiilor adecvate;
-Colaborarea cu echipa de mentenanță pentru a efectua intervenții preventive sau corective asupra echipamentelor;
-Întocmirea și completarea rapoartelor de producție și a documentației tehnice necesare;
-Asigurarea calității produselor prin verificarea conformității cu specificațiile stabilite și efectuarea controalelor de calitate;
-Respectarea standardelor de siguranță și a normelor de protecție a mediului pe parcursul desfășurării activităților zilnice;
-Contribuirea la optimizarea procesului de producție prin identificarea și propunerea de îmbunătățiri tehnice și operaționale.

Beneficii:
-Pachet salarial competitiv și bonuri de masă;
-Bonusuri;
-Prime de sărbători;
-Transport asigurat de către firmă;
-Stabilitate și mediu de lucru plăcut.

ANA HUMAN RESOURCES CONSULTING s-a fondat din dorința de a oferi un loc accesibil și specializat de întâlnire a cererii cu oferta de capital uman. Misiunea noastră este de a contribui la creșterea calității muncii în organizațiile din România.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024