Gratis

Regional Sales Manager

S.C. ULTRATECH INT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Profilul Ideal al Candidatului

Pentru a te distinge și a obține succes deplin în acest rol, sunt esențiale următoarele competențe și calități:

• Experiență solidă de peste 3 ani în vânzări sau coordonarea unei echipe comerciale, care să reflecte o bună înțelegere a proceselor de business și a dinamicilor pieței;
• Capacitate excepțională de comunicare și negociere, esențială pentru a stabili și menține relații comerciale de încredere cu partenerii și clienții;
• Abilități demonstrabile de leadership, care îți permit să coordonezi eficient o echipă și să inspiri performanță printr-o abordare colaborativă și orientată spre rezultate;
• Orientare spre atingerea obiectivelor, cu o abordare proactivă în monitorizarea și depășirea target-urilor stabilite;
• Abilități de rezolvare a problemelor, cu un puternic focus pe identificarea și implementarea soluțiilor optime pentru a îmbunătăți performanțele de vânzări și a răspunde nevoilor clienților;
• Permis de conducere categoria B, necesar pentru deplasările frecvente la clienți și parteneri;
• Cunoștințe avansate de operare pe PC, în special în suita MS Office (Excel, Outlook), pentru gestionarea și analiza datelor legate de activitatea comercială;
• Ambiție, perseverență și determinare, calități esențiale pentru a depăși provocările și a excela în acest mediu competitiv.

Descrierea jobului

Responsabilitățile Cheie:

În acest rol, vei avea oportunitatea să coordonezi și să dezvolți relații comerciale pe zona alocată, având ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂următoarele responsabilități principale:

• Gestionarea portofoliului de clienți existenți, cu focus pe menținerea și dezvoltarea relațiilor cu partenerii cheie, asigurându-te că aceștia beneficiază de serviciile noastre la cel mai înalt standard;
• Promovarea activă a serviciilor companiei în teren, cu accent pe reparațiile electronice industriale, vânzare de echipamente electronice, mentenanță, automatizări si retrofit-uri adaptând strategia de vânzări în funcție de nevoile fiecărui client;
• Realizarea vizitelor la clienți, pentru identificarea oportunităților de vânzare, preluarea echipamentelor defecte și asigurarea unei comunicări deschise și eficiente în toate etapele procesului;
• Dezvoltarea continuă a portofoliului de clienți, identificând piețe noi și construind relații comerciale de lungă durată;
• Monitorizarea și asigurarea atingerii target-urilor de vânzări, prin propunerea de soluții inovative și personalizate care să contribuie la creșterea volumului de afaceri;
• Comunicarea constantă cu echipa de la sediu, colaborând strâns pentru a urmări stadiul reparațiilor și a informa clienții cu privire la progresul acestora în timp real;
• Fidelizarea clienților existenți, prin menținerea unor relații solide și prompte, oferind soluții rapide și eficiente pentru a maximiza satisfacția acestora;
• Întocmirea de rapoarte analitice privind evoluția vânzărilor, analiza concurenței, identificarea noilor tendințe din piață și a oportunităților de extindere a portofoliului de clienți.

Ce îți oferim:

Pe lângă oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și orientată spre succes, oferim un pachet de beneficii atractiv:

• Pachet salarial competitiv, format dintr-un salariu fix și tichete de masă, completat de bonusuri lunare substanțiale, calculate în funcție de performanțele tale de vânzări;
• Mașină de serviciu, laptop și telefon mobil, pentru a-ți desfășura activitatea în cele mai bune condiții;
• Asigurare medicală privată, pentru a avea grijă de sănătatea ta;
• Mediu de lucru plăcut și motivant, alături de o echipă de profesioniști pasionați, unde ideile inovative sunt încurajate și susținute.

Alătură-te echipei noastre și construiește o carieră de succes într-o companie de top, unde vei avea oportunitatea să-ți pui amprenta și să contribui la creșterea continuă a afacerii!

Ultratech INT, cu multiple atestari profesionale, cursuri de pregatire in companii de prestigiu din U.E. , precum si cu expertiza practica in S.U.A. , ofera servicii de reparatii si mentenanta pentru orice tip de aparatura electronica. Experienta noastra ne permite abordarea exhaustiva a domeniului electronic, diagnosticarea si repararea oricaror tipuri de aparate de inalta tehnologie. Oferim servicii complete de reparatii electronice la inalte standarde de calitate.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024