Gratis

Regional Sales Manager

Biocrop

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate cu licenta (in domeniul agronomiei reprezinta un avantaj);
  • Experienta profesionala in vanzari de minim 4 ani in industria FMCG sau agribusiness;
  • Fire deschisa, receptiva, cu abilitati de lucru in echipa si buna capacitate de automotivare;
  • Isi asuma responsabilitatea pentru zona de activitate si obtinerea rezultatelor, este proactiv in identificarea si implementarea de solutii;
  • Are abilitati de ascultare activa, curiozitate si capacitate de identificare a nevoilor clientului;
  • Are foarte bune abilitati de negociere, de organizare si planificare;
  • Este disponibil pentru deplasari frecvente, peste 75% din program.

Descrierea jobului

  • Zona acoperita: NE care include judetele: SV, BT, NT, IS, BC, VS
  • Realizarea obiectivelor cantitative si calitative agreate pe ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂︁zona alocata, prin:
    • realizarea de loturi demo si evenimente; dezvoltarea produselor in ferme
    • preluarea de comenzi si gestionarea acestora impreuna cu echipa de suport si echipele partenerilor managementul retelei de distributie regionale
  • Propunerea si implementarea strategiilor de dezvoltare a zonei pe termen mediu/lung si participarea la definirea planului de vanzari si a politicii comerciale;
  • Promovare directa pentru sustinerea vanzarii la distribuitori a produselor din portofoliu si identificarea si dezvoltarea clientilor cheie pe zona gestionata; implementarea si gestionarea programelor de promovare puse la dispozitie pentru dezvoltare de clienti si produse.
Iti oferim:
  • Cadru de lucru flexibil si dinamic, care favorizeaza performanta.
  • Oportunitate si suport pentru dezvoltarea prin training-uri de vanzari si tehnice, coaching individual si de echipa, planuri de dezvoltare profesionala.
  • Pachet salarial competitiv.
  • Tichete de masa.
  • Abonament privat de servicii medicale.
  • Zi libera platita de ziua ta de nastere.

Descrierea companiei

Despre noi:
Suntem o companie romaneasca cu experienta de 18 ani pe piata locala de agribusiness. Comercializam pe intreg teritoriul Romaniei o gama variata de seminte pentru culturi de primavara si toamna (porumb, floarea soarelui, lucerna, grau, orz, rapita si triticale).

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024