Gratis

REFERENT RU / LUCRATOR S.S.M. / LUCRATOR S.U.

COTECNA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare, certificate calificare/abilitari IRU, SSM, SU.
- Limba engleza nivel avansat (scris, citit, vorbit).
- Abilitati excelente de organizare, comunicare si relationare.
- Atitudine proactiva, orientata spre rezultate.
- Cunostinte despre legislatia muncii si practicile de resurse umane.
- Cunostinte despre legislatia privind sanatatea si securitatea in munca si situatii de urgenta.

Descrierea jobului

Responsabilitati RU
- Planifica, organizeaza si supervizeaza activitatea de resurse umane.
- Asigura interpretarea corecta si aplicarea politicilor de personal ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈ale grupului.
- Monitorizeaza periodic evolutia angajatilor din punct de vedere al performantelor profesionale.
- Asigura cursuri de perfectionare, interne si externe.
- Coordoneaza/realizeaza procesul de evaluare al performantelor profesionale ale angajatilor.
- Realizeaza si raporteaza situatii cerute de conducerea societatii/grupului, privind structura personalului pe diverse categorii.
- Elaboreaza proceduri de lucru in cadrul departamentului si se asigura ca acestea sunt implementate/respectate.
- Pregateste periodic rapoarte referitoare la structura de personal.
- Se ocupa de recrutare si selectie de personal, in functie de necesarul departamentelor.
Responsabilitati SSM si SU
- Controleaza si urmareste modul in care se aplica reglementarile legislative in vigoare privind SSM si SU.
- Acorda consultanta departamentelor, cu privire la SSM si SU.
- Asigura instruirea si informarea personalului in probleme de SSM si SU.
- Elaboreaza instructiuni proprii de SSM.
- Selecteaza, face necesarul si comanda echipamentele de lucru, pentru protectia angajatilor.
- Intocmeste/actualizeaza planul de interventie in vederea prevenirii si stingerii incendiilor.
- Intocmeste/actualizeaza programul de masuri pentru sanatate si securitate in munca.
- Intocmeste la termenele stabilite informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducere/grup.
- Intocmeste documentatia necesara cu privire la obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor pe linie de SSM, SU si prim ajutor.
- Participa la controalele efectuate de autoritatile statului si la auditurile interne.
Beneficii:
- oportunitatea de a lucra intr-o companie de renume, cu o echipa dinamica si profesionista.
- pachet salarial competitiv, adaptat experientei.

Daca sunteti o persoana organizata, atenta la detalii si interesata de a lucra intr-un mediu multicultural, placut si stimulant, va invatam sa aplicati pentru acesta pozitie.
Asteptam cu nerabdare sa va alaturati echipei noastre!

COTECNA ROMANIA SRL, este o societate comerciala cu activitate in porturile Constanta si Braila, parte a grupului multinational de firme patronat de COTECNA INSPECTION din Elvetia. Domeniul de activitate al firmei este de inspectii/control calitativ si cantitativ al cerealelor, oleaginoaselor si derivate ale acestora.
Publicat 6 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 6 Iul. 2024