Gratis

Referent Expeditii internationale de marfuri

SC DRAUBER SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cu initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor, flexibilitate;
Abilitati de vanzare si negociere;
Seriozitate si punctualitate;
Spirit de echipa,planificare si negociere;
Dornic de dezvoltare
Aptitudini comunicative
Adaptabilitate la cerinte noi
Disponibilitate de perfectionare si invatare;
Constituie avantaj limba engleza, germana, maghiara, italiana, spaniola sau franceza
Persoana comunicativa, convingatoare si persuasiva, organizata pentru a face fata mai multor sarcini in acelasi timp, dar si pozitiva, vesela si optimista

Descrierea jobului

Gestionarea bazelor de date de clienti si furnizori
Dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori, mentinerea permanenta a contactului cu acestia
︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃Coordonarea transporturilor rutiere
Coordonarea si controlul expeditiilor de marfa
Urmarirea incasarilor si platilor
Realizarea target-ului lunar
Mentinerea relatiei cu clientii/transportatorii (transmiterea, monitorizarea si finalizarea comenzilor)
Identificarea celor mai bune solutii de transport
Intocmirea ofertelor de transport
Negocierea si transmiterea comenziilor de transport
Organizarea transporturilor (complete si grupaje)
Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior
Introducerea datelor operationale in sistemul informatic
Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Rutare trasee EU
Coordonarea sistemului import-export

Descrierea companiei

CASA DE EXPEDITII SI TRANSPORTURI RUTIERE DE MARFURI
SE OFERA PACHET SALARIAL ATRACTIV SI UN AMBIENT PLACUT
Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024