Gratis

Referent de specialitate

Regia Autonoma Monetaria Statului

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii superioare, specializare in domeniul tehnic;
- Minim 1 an intr-un post similar;
- Cunostinte de limba engleza – minim nivel mediu;
- Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel);
- Cunostinte de operare echipamente industriale (notiuni minime de automatizare, soft, mecanica):
- Atentie la detalii, atentie concentrata si distributiva;
- Orientare catre solutii;
- Flexibilitate, rezistenta la stres, abilitati de comunicare, abordare confidentiala si eficienta.

Descrierea jobului

- Efectueaza controalele si inspectiile rondelelor si monedei de circulatie ce revin compartimentului C.T.C. in diverse etape ale procesului ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄tehnologic, in vederea determinarii conformitatii acestora cu reglementarile interne si standardele de calitate implementate in cadrul regiei.
- Aplica metodele si tehnicile specifice pentru verificarea nivelului de calitate;
- Utilizeaza echipamentele/instrumentele de lucru în mod corespunzator, monitorizeaza functionarea acestora in parametri normali si respectarea planului de mentenanta (verificari metrologice, revizii, etalonari etc).

Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024