Gratis

REFERENT COMERCIAL

S.C. OCTANO DOWNSTREAM S.R.L.

Candidatul Ideal

Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare;
Meticulozitate, atentie la detaliu, acuratete si lucru eficient in echipa;
Atitudine pozitiva, orientare spre obiective;
Comunicare interpersonala eficienta, rezistenta la lucru in conditii de stres, capacitate de intelegere, prelucrare, sintetizare si analiza a informatiilor;
Punctualitate si corectitudine;
Abilitati avansate de analiza; eficienta in termene foarte stranse, cu supervizare minima;
Perseverenta, simt al raspunderii si deschidere in colaborare , la toate nivelurile.

Descrierea jobului

Participa la realizarea planului de dezvoltare al Companiei;
Asigura suprtul tehnic necesar desfasurarii activitatii operationale;
Gestinarea relatiei cu furnizorii de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂carburanti agreati de Companie;
Analiza stocurilor si plasarea comenzilor de carburanti in concordanta cu politicile Companiei;
Monitorizarea preturilor de vanzare cu amanuntul a carburantilor si elaborarea de propuneri de modificare a preturilor practicate de Companie, in concordanta cu politica comerciala adoptata;
Prospectarea pietei consumatorilor de carburanti din zona de activitate a punctelor de lucru ale Companiei, in vederea contractarii de noi clienti;
Gestionarea relatiei cu clientii de flota-semnarea contractelor, introducerea clientilor in sistem, emiterea cardurilor corporative, asigurarea respectarii conditiilor contractuale.

Povestea Octano începe în 2017, când Octano Downstream a preluat rețeaua de distribuție GPL Bulrom - unul din top cinci cei mai mari distribuitori independenți de gaz petrolier lichefiat din România.

În prezent, rețeaua de benzinării OCTANO are 31 stații de alimentare (27 stații full-service și 4 GPL).

Pentru că cei mai buni oameni înseamnă cele mai bune servicii, OCTANO are în spate o echipă valoroasă de profesioniști în domeniu, instruiți să răspundă la orice provocări.

Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024