Gratis

Redactor carte

Editura Booklet

Candidatul Ideal

– 3 ani experiență în cadrul unei edituri/ învățământ;
– cunoștințe solide de limba și literatură română;
– cunoștințe solide de limba engleză și/sau franceză/germană/altă limbă străină;
– cultură generală;
– operare PC: Word – nivel avansat;
– absolvent al Facultății de Litere sau al Facultății de Limbi Străine.

Descrierea jobului

– activități specifice muncii de redactor-editor;
– editare, corectură și redactare de materiale în limba română și engleză;
– urmărirea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈și coordonarea proiectelor de autori;
– coordonarea relației autor – editură – tehnoredactor.

De mai bine de 25 de ani, suntem una dintre cele mai importante edituri din România, atât pe segmentul educațional, cât și pe cel de ficțiune. Suntem o echipă unită, iubim ceea ce facem și ne mândrim cu rezultatele muncii noastre. Ne îngrijim cărțile cu un talent demn de The League of Extraordinary Gentlemen. Râdem mult, ca la un roman de Jerome K. Jerome. Seara ieșim în oraș la o bere să mai povestim, că nu ne-am mai văzut de mult. Urmărim tot ce se întâmplă în mediul editorial din România cu pasiunea și loialitatea cu care tații noștri urmăresc meciurile echipei favorite. Numai modestia ne mai lipsește. Și tu.
Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 5 Iul. 2024