Gratis

Recepționist - Centrul de Radioterapie MedEuropa Iași

MedEuropa
2 poziții

Candidatul Ideal

Ești candidatul ideal dacă:

- Ești o persoană comunicativă, energică și zâmbitoare;
- Ești o persoană organizată căreia îi place să lucreze cu oamenii;
- Ai cunoștințe de bază privind operarea computerului și a aplicațiilor MS Office;
- Ești orientat(ă) către rezolvarea situațiilor limită și poți să faci față situațiilor stresante;
- Cunoști limba engleză la nivel conversațional;
- Experiența anterioară intr-o recepție de clinică medicală constituie un avantaj dar nu este obligatorie.

Descrierea jobului

- Primirea solicitărilor de programare a serviciilor medicale, telefonic sau personal;
- Oferirea informațiilor despre serviciile companiei;
- ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Întâmpinarea pacienților;
- Înregistrarea datelor ︀pacienților în programul informatic utilizat de clinică;
- Verificarea documentelor aduse de pacienți la momentul prezentării în vederea efectuării serviciului medical;
- Arhivarea documentelor;
- Preluarea apelurilor telefonice;
- Contactarea telefonica a pacienților.

MedEuropa este o companie care are în plan dezvoltarea în România a unui lanț de până la 10 clinici de radioterapie într-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelată geografic cu nevoile de tratament ale pacienților.
În prezent sunt deschise centrele de radioterapie MedEuropa din Constanța, București, Oradea, Brașov și Iași iar centrul din Bacău este în stadiu final de constructie.

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024