Gratis

RECEPTIONIST/A CLINICA STOMATOLOGICA

ZEEDDENT CLINIC SRL

Candidatul Ideal

Căutăm o colegă responsabilă, pasionată, dinamică, comunicativă și cu spirit de echipă pentru postul de secretară de recepție. Aceasta va avea rolul de a informa și a soluționa nevoile pacienților.

Descrierea jobului

- Utilizarea programului ISTOMA pentru gestionarea programărilor, fișelor pacienților și a istoricului medical. Aceasta include actualizarea informațiilor, monitorizarea tratamentelor efectuate ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄și facilitarea comunicării între echipa medicală și pacienți. De asemenea, se va asigura că toate datele sunt introduse corect și în timp util, contribuind astfel la eficiența operațiunilor clinicii.
- Gestionarea relației cu pacienții, adoptând o atitudine pozitivă, amabilă și orientată către rezolvarea situațiilor.
- Informarea pacienților cu privire la serviciile oferite.
- Preluarea apelurilor telefonice și programarea pacienților.
- Utilizarea casei de marcat și a POS-ului.
- Gestionarea plăților și emiterea chitanțelor pentru serviciile prestate.
- Răspunsul la întrebările pacienților referitoare la tratamente, prețuri și programări.
- Gestionarea fișelor pacienților și actualizarea informațiilor acestora în sistemul informatic.
- Organizarea programărilor pentru medicii stomatologi.
- Asistarea pacienților la completarea formularelor necesare.
- Monitorizarea materialelor consumabile la recepție.
- Oferirea suportului administrativ personalului medical, după caz.
- Asigurarea confidențialității informațiilor pacienților și respectarea reglementărilor GDPR.
- Colaborarea cu echipa medicală pentru a asigura o experiență fluidă pentru pacienți.
- Realizarea apelurilor de urmărire pentru pacienții care au beneficiat de tratamente recente.

Descrierea companiei

Excelență prin calitate

Obiectivul clinicii noastre este de a asigura pacienților cele mai bune condiții și cele mai calitative tratamente care cuprind toată aria stomatologiei, bazându-ne pe o echipă de profesioniști și pe cea mai nouă tehnologie.

Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024