Gratis

Receptioner / Receptionera clinica medicala

Omnia Medical Center

Candidatul Ideal

Cautam persoane cu experienta pe receptie in domeniul medical.

- Răspunde cu profesionalism şi amabilitate solicitărilor clienţilor – telefonic şi/sau celor care se prezintă direct la recepţie;
- Efectuează programările pacientilor la consultaţii medicale de specialitate;
- Oferă informaţii clienţilor despre serviciile şi programul medicilor, precum şi despre ofertele promoţionale ale clinicii;
- Oferă suport administrativ medicilor din clinică (de ex: fişe pacient);
- Încasează contravaloarea serviciilor de care au beneficiat pacienţii;
- Administrează corespondenţa on-line cu pacienţii.

Clinica este situata in sector 3, zona centrala, pe Bulevardul Octavian Goga, aproape de statia de metrou Timpuri Noi.

Descrierea jobului

- Identifică nevoile pacienţilor, îi direcţionează către specialităţile competente și îi programează în vederea consultaţiei.
- Completează formulare medicale numai ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂la indicaţiile medicului: trimiteri;
- Participă la întocmirea situaţiilor medicale lunare;
- Participă la transmiterea directă a raportărilor către autorităţi: Casa de Asigurari;
- Ţine lunar evidenţa materialelor sanitare şi a medicamentelor folosite ;
- Actualizează fişele medicale ale pacienţilor în format electronic (manipularea softurilor de specialitate);
- Informează pacienţii despre programul medicilor, modul de desfăşurare a consultaţiilor, să sustină moral pacienţii bolnavi, să creeze o atmosferă plăcută pentru aceştia în timpul aşteptării în faţa cabinetului, să realizeze o empatie cu starea emoţională a pacientului
Publicat 4 Iun. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 4 Iul. 2024