Gratis

RECEPTIONER HOTEL

HOTEL BELLARIA

Candidatul Ideal

Profilul Candidatului Ideal:

Cunoștințe de Limba Engleză: Nivel mediu, atât scris, cât și vorbit.

Competențe în Operarea PC-ului: Nivel mediu, cu abilitatea de a utiliza aplicații software de bază.

Calificare în Domeniul Recepției: Reprezintă un plus pentru cei care dețin o calificare în meseria de Receptioner.

Experiență Relevantă: Experiența de minimum 1 an într-un rol similar reprezintă un avantaj.

Abilități de Comunicare: Bune abilități în comunicare, atât verbală, cât și scrisă.

Caracteristici Personale: Căutăm persoane energice, responsabile, oneste și motivate, cu un puternic spirit de echipă și inițiativă.

Orientare către Oaspete: Candidatul ideal trebuie să fie răbdător și dedicat lucrului cu oaspeții.

Descrierea jobului

Descrierea Jobului și Responsabilități:

Întâmpinarea Oaspeților: Oferirea unui bun venit tuturor oaspeților hotelului.

Gestionarea Operațiunilor de Cazare: Efectuarea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄procedurilor de check-in și check-out în sistemul de gestiune hotelieră.
(sistemul de gestiune hotelieră poate fi învățat în perioada de training)

Informarea Oaspeților: Furnizarea de informații detaliate despre facilitățile și serviciile hotelului.

Asistență Turistică: Oferirea de recomandări și informații despre atracțiile turistice locale.

Procesarea Plăților: Încasarea tarifelor pentru cazare și alte servicii, asigurând o facturare corectă.

Bellaria Hotel se distinge prin amplasamentul natural deosebit - pe dealurile Buciumului, excelent loc de reincarcare a bateriilor. Oaspetii sunt placuti impresionati de linistea locului, dar si de atentia acordata confortului in procesul decorarii celor 47 de camere. Mai mult, fiecare nivel din cele 3 ale corpului de hotel este decorat in culori distince, de la mocheta si mobilier, pana la tapet si decoratiuni interioare. In plus, Bellaria Hotel gazduieste, atat in camere, dar si in restaurante si in Gradina de Vara, piese ale unor artisti plastici importanti din Romania.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 30 Sept. 2024