Gratis

RECEPTIONER Craiova

SC EMMA SRL

Candidatul Ideal

Ce ne dorim?
- o persoana serioasa, responsabila, amabila
- sa cunoasca limba engleza
- sa detina cunostinte de utilizare a calculatorului
- sa cunoasca un pogram de operare utilizat in domeniul hotelier (de preferat)

Descrierea jobului

Cu ce se ocupa receptionerul ?
-intampina oaspetii pentru cazare, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesional;
-colaboreaza cu ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄alte sectoare: rezervari, restaurant, housekeeping, sali de conferinte;
-informeaza oaspetii la solicitarea acestora cu privire la tarife, preturi, servicii si programe oferite de hotel (pachete, promotii, discount-uri);
-intocmeste si inregistreaza rezervarile in sistemul de gestiune hoteliera;
-incaseaza contravaloarea serviciilor prestate clientilor;
-inregistreaza datele statistice, operative si contabile, specifice Receptiei cu promptitudine;
-se informeaza permanent asupra actiunilor si activitatilor ce au loc in hotel pentru a informa turistii in legatura cu evenimentele ce se desfasoara;
-rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi luate cele mai adecvate masuri;
-proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri.

Ce iti oferim?
-pachet salarial motivant;
-formare si dezvoltare profesionala;
-oportunitatea de a avansa pe scara ierarhica;

Cu o experienta de peste 15 ani in domeniu, suntem o companie dornica sa evolueze constant astfel cautam persoane care doresc sa faca parte din echipa noastra si sa se dezvolte in cadrul acesteia.
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024