Gratis

Receptioner/a Hotel La Boheme

City Grill Group

Candidatul Ideal

Cautam o persoana energica si pozitiva care sa ocupe rolul de receptioner/receptionera in cadrul organizatiei. Pe langa entuziasm si voie buna, ne dorim sa vedem la tine si:
  • orientare catre rezultate si perseverenta;
  • atentie la detalii si constiinciozitate;
  • bune abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor proprii;
  • capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
  • limba engleza - nivel mediu-avansat (scris/vorbit);
  • abilitati de lucru cu programele specifice domeniului hotelier (cunoasterea Protel reprezinta un avantaj);
  • experienta anterioara in receptie - reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatile acestui rol:
  • urmareste si verifica evolutia rezervarilor si a sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈adresa, modalitate de plata;
  • cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
  • preluarea si inregistrarea rezervarilor;
  • procesarea plecarilor si rezolvarea platilor;
  • monitorizarea pregatirii camerelor;
  • întampinarea si cazarea clientilor;
  • gestionarea cazarilor in program informatic de gestiune hoteliera;
  • promovarea serviciilor hotelului;
  • atributii de facturare, incasare, emitere documente fiscale;
  • preluarea mesajelor de la clienti si gestionarea lor.

Ce iti putem oferi ?
  • Salariu fix, tichete de masa;
  • Contract pe o perioada nedeterminata;
  • Program de lucru flexibil;
  • Masa asigurata;
  • Decont transport.

Grupul City Grill este cel mai mare lant de restaurante romanesc, un angajator serios si stabil. Suntem atestati sa calificam pentru meseriile de bucatar si ospatar. Daca tot e sa muncesti, munceste alaturi de cei mai buni!

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024