Gratis

Project Manager instalatii

SC TEMA ENERGY SRL

Candidatul Ideal

Echipa Tema Energy se mareste! Cautam un coleg nou pentru rolul de Project manager, cu atributii de site manager (implica deplasari in tara la proiectele in lucru - centre de date, camere tehnice etc).
  • Absolvent dе studii superioare, preferabil in domeniul tehnic (Politehnica, Instalatii in constructii)
  • Abilitati de planificare, previzionare, negociere, persuasiune si mediere
  • Experienta relevanta in Project Management - proiecte tehnice (min. 2 ani)
  • Certificari de absolvirea cursurilor dе managementul proiectelor, managementul resurselor, managementul riscurilor – reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de legislatie si noile reglementari in domeniile de activitate – constructii, energetica, instalatii electrice si mecanice, sisteme de securitate, sisteme anti-incendiu
  • Cunoasterea teoretica si practica a proceselor dе management dе proiect, a fluxurilor dе lucru si a terminologiilor
  • Cunostinte dе operare PC (MC Office, Internet)
  • Limba engleza fluent
  • Permis de conducere categ B

Descrierea jobului

  • Monitorizeаzа dеsfаsurаrea proiеctelor de integrare de Data Centere si sisteme de tip Power Supply
  • Formeаzа si coordonеаzа еchipа dе ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄proiеct, faciliteaza cooperarea dintre participantii in proiect (actioneaza ca un liant intre Account manager si Ing. Proiectant, Ing Service si client (beneficiarul proiectului)
  • Identifica, analizeaza si monitorizeaza riscurile proiectului (Risk Management)
  • Intocmeste Gantt Chart si prezinta rapoartele periodice privind stadiul de realizare al proiectului in curs de derulare si eventualele probleme neprevazute, survenite pe parcurs
  • Supravegheaza si coodoneaza achizitiile necesare proiectului (selectia si contractarea furnizorilor), planifica resursele, administreaza bugetul alocat proiectului
  • Supravegheaza livrarea echipamentelor in santier in conditii optime de desfasurare
Beneficii:
  • Salariu competitiv si extra beneficii:
  • Abonament servicii medicale private, tichete de masă
  • Oportunitati de dezvoltare
  • Mediu de lucru tanar si placut

Tema Energy este o companie cu actionariat integral privat, infiintata in 2002.

Suntem o companie cu o cultura antreprenoriala si cu o experienta bogata in solutii de power back-up si integrare de sisteme electro-mecanice, atat pe piata din Romania, cat si in sud-estul Europei.

Suntem unul dintre cei mai cunoscuti furnizori full-service de echipamente de electro-alimentare din Romania.

Gama noastra de Echipamente este compusa din Generatoare, UPS-uri, Baterii VRLA, Redresori, dar si alte sisteme integrate in solutiile noastre: Climatizare profesionala, Detectie si stingere incendii, Containere IT, DCIM, etc.

Suntem unul dintre cei mai experimentati integratori de Data Centere si sisteme de tip Power Supply dedicate consumatorilor industriali si critici.

Solutiile noastre sunt dedicate indeosebi segmentului business-to-business (B2B): industrial, IT, telecom, medical, cladiri de birouri, constructii.

Publicat 24 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 24 Iul. 2024