Gratis

Project Engineer

DAS STRATEGIC PROJECT

Candidatul Ideal

  • Absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii;
  • Cunostinte avansate de operare Excel si Autocad;
  • Experienta minima de 4 ani in proiectare/implementare proiecte Retail si/sau Office;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitate de a lucra cu termene limita si proiecte multiple;
  • Permis de conducere cat. B
  • Disponibilitate pentru deplasare in tara.

Descrierea jobului

  • Asigura suport echipelor de proiectare si implementare proiecte;
  • Gestioneaza cerintele si specificatiile tehnice, intocmeste tema de proiect in baza ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁careia se realizeaza proiectul tehnic si implementarea proiectului;
  • Colecteaza informatiile si datele privitoare la modificarile ce se doresc a se implementa in proiect;
  • Viziteaza locatiile proiectelor si intocmeste releveelor acestora inclusiv identificarea echipamentelor prezente in spatii;
  • Completarea datelor de proiect cu informatiile colectate din teren;
  • Actualizeaza layout-urilor arhitecturale conform datelor colectate;
  • Transmiterea layout-urilor spre aprobare departamentelor responsabile, modificarea si implementarea cerintelor suplimentare dupa caz, in layout-uri;
  • Coordonarea proiectantilor externi in vederea includerii in proiecte a cerintelor si specificatiilor, precum si urmarirea respectarii termenelor de livrare;
  • Etichetarea echipamentelor din spatii in vederea realizarii necesarului, bugetarii, verificarilor de stocuri si planificarii executiei;
  • Realizarea bugetelor de investitii si estimarilor de costuri pentru proiectele companiei;
  • Obtinerea acordului din partea tuturor departamentelor pentru modifcarile operate;
  • Estimarea impactului modificarilor asupra instalatiilor existente, prin consultarea cu proiectantii si executantii alocati;
  • Dupa caz, transmiterea informatiilor legate de proiect catre echipele de proiectare si de implementare;
  • Elaborarea graficului de executie a lucrarilor si integrarea detaliilor privitoare la livrarea echipamentelor;
  • Coodonarea si verificarea activitatilor in implementarea proiectelor;
  • Coordonarea furnizorilor si prestatorilor precum si lansarea de comenzi catre acestia;
  • Intocmirea rapoartelor saptamanale si rapoartelor finale pentru fiecare proiect in parte;
  • Operarea zilnica a rapoartelor si situatiilor aferente lucrarilor in desfasurare;

DAS este o companie de consultanță in construcții și proiectare tehnică, inființată pentru a satisface necesitatea pieței imobiliare, orientată spre a crește și imbunatăți marjele de profit ale clienților si calitatea proiectelor de constructii. Cu dorința de a avea o creștere constantă, orientată către relații de afaceri pe termen lung, considerăm că încrederea, angajamentul, transparența și profesionalismul sunt principalele valori care conduc la succes. DAS își propune să livreze proiecte cu atenție dedicata clienților, urmarind cele mai înalte standarde de calitate, respectarea graficelor și bugetelor agreate.

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024