Gratis

Programator/Planificator productie

Omnia Plast S.R.L.

Candidatul Ideal

• Studii superioare;
• Experienta de minim 2 ani in planificarea productiei;
• Abilitati excelente de comunicare si de lucru in echipa;
• Deschis pentru de a invata lucruri noi;
• Capabil de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
• Limba engleza, nivel mediu;
• Atitudine ︌proactiva;
• Seriozitate.

Descrierea jobului

• Analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni implicati in proiect;
• Executarea planului de productie in conformitate ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄cu necesarul existent de materiale si echipamente;
• Modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor sau alte probleme care pot aparea in timpul executiei;
• Planificarea matritelor pe masinile de injectie in functie de fiecare proiect;
• Pregatirea unui plan de productie luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor astfel incat sa satisfaca cerintele clientului;
• Urmarirea realizarilor din productie versus ce a fost planificat si comunicat catre echipa si client (daca este cazul);
• Monitorizarea si raportarea progresului productiei;
• Urmarirea OTD-ului (datele de livrare);
• Efectuarea operatiilor in sistem;
• Colaborarea cu departamentele de productie pentru a asigura o planificare eficienta a productiei.
• Participarea la sedintele zilnice, in care se discuta realizarile productiei.

Beneficii:
- Salariul negociabil in functie de experienta;
- Tichete de masa;
- Bonusuri de performanta;
- Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in munca;
- Transport asigurat sau decont de combustibil;
- Spor de fidelitate in functie de vechimea in companie
- Prime de sarbatori;.

Firma de productie echipamente sportive ce ne-am inceput activitatea in anul 2008, sub egida Grupului Sunino Spa, lider european in prelucrarea maselor plastice. In prezent, ne-am extins activitatea ajungand la peste 1200 de angajati in cele trei puncte de lucru, din Satu Mare, Militari si Clinceni.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024