Gratis

PROGRAMATOR (Consultant functional SAP)

SOCIETATEA TELETRANS SA

Descrierea jobului

Societatea pentru Servicii de Telecomunicații și Tehnologia Informației în Rețele de Transport “TELETRANS” S.A. scoate la concurs 1 (unu) post ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄de PROGRAMATOR (Consultant functional SAP) în cadrul Compartimentului Baze de Date, Departament Tehnologia Informației, pe perioadã nedeterminată, program de lucru 8 ore/zi.

CERINTE:
  • Studii superioare lunga durată (de preferat tehnice);
  • Certificari SAP (modulul HR/Payroll), experienta relevanta minim 3 ani;
  • Cunostinte și configurare procese HR, infotipuri SAP, organigrama si clase de salarizare;
  • Cunostinte configurare elemente payroll, Wagetype-uri, rapoarte payroll, verificare stare luni si suport in validarea declaratiior fiscale;
  • Cunostinte configurare roluri si autorizatii utilizatori;
  • Analiza notelor de suport SAP pentru zona HR/PY si implementarea configurarilor manuale. Adaptarea elementlor model in elementele personalizate CNTEE Transelectrica SA si TELETRANS SA;
  • Capacitatea de a efectua activitati de troubleshooting;
  • Capacitatea de a studia si lucra singur cat si in echipa;
  • Constituie avantaj participarea la implementarea de proiecte SAP HR/Payroll cu localizare in Romania;
  • Constituie avantaj participarea la implementare proiectelor SAP HR/Payroll Transelectrica si/sau TELETRANS.

CANDIDAȚII vor prezenta cereri de înscriere la concurs, însoțite de urmãtoarele documente:
  • Acte de studii: original si copie;
  • Curriculum Vitae (de preferat în format Euro pass - limba românã);
  • Diplome de studii obținute pânã în prezent insoțite de copie foi matricole, cursuri, specializãri;
  • Copie C.I.;
  • Cazier judiciar.
Dosarele de înscriere la concurs vor fi depuse la Departamentul Juridic si Contencios Compartiment Resurse Umane din București, strada Stelea Spătarul nr. 12, sector 3, la Registratura Societãții sau se vor trimite pe adresa de e-mail: amarinescu@teletrans.ro, mihaela.diaconu@teletrans.ro sau crafila@teletrans.ro.

NOTA:
Vor fi contactați numai candidații selectați, care vor susține interviul și concursul conform procedurii de susținere a concursului.

TELETRANS ca operator naţional de comunicaţii se adresează operatorilor de comunicatii, companiilor mari, precum şi furnizorilor de servicii Internet (ISP) cu o ofertă largă de servicii de comunicaţii la un inalt nivel de calitate, implementate pe infrastructura bazata pe fibra optica şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.

TELETRANS dispune de un backbone cu acoperire naţională, de aproximativ 5000 km; peste 100 de noduri de transmisiuni şi acces la reţeaua de fibră optică; puncte de prezenţă in 14 municipii şi facilităţi de acces in alte 22; legături crossborder cu Ungaria, Bulgaria, Serbia, Ucraina şi Moldova, reţea pe mai multe nivele, complet redundantă, cu 9 inele adiacente şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.
Publicat 12 Iul. 2024 Reactualizat 9 Aug. 2024 Expiră 11 Aug. 2024