Gratis

Production Team Leader - Șef de echipă în Producție ORADEA

Purem by Eberspacher Oradea
3 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
Studii medii/superioare, ideal în domeniu tehnic
Experienta minim 1 an în coordonarea unei echipe într-un mediu de producție
Disponibilitate de lucru in 3 schimburi
Cunostinte de operare in SAP constituie avantaj
Cunoștinte de calitate și măsurare cu șubler constituie avantaj

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Raspunde de activitatea de productie pe liniile din subordine (aproximativ 3 linii)
- Coordonează o echipă formata ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈din aproximativ 20 de persoane
- Alocarea operatorilor la statia de lucru
- Este responsabil pentru instruirea operatorilor si a operatorilor nou angajati;
- Se asigura ca la inceput de schimb sau dupa efectuarea change over-ului, instructiunile de lucru sunt la posturile de lucru;
- Este responsabil de prioritizarea change over-elor in functie de planul de productie;
- Se asigura de realizarea planului de productie în ceea ce priveste calitatea si cantitatea;
- Modereaza sedinte la inceput de schimb cu echipa din subordine;
- Responsabil pentru comandarea materialului in functie de planul de productie;
- Se asigura de completarea zilnica a fiselor mentenanta.
- Se asigura de completarea zilnica a formularului de prima piesa (first off).
- Se asigura ca sunt respectate standardele privind bazele calitatii QB (Quality Basic), standardele de 5S;

Purem by Eberspacher este unul dintre principalii lideri mondiali în ceea ce privește dezvoltarea și fabricarea de sisteme de eșapare, produsele și serviciile oferite contribuind la protecția mediului, securitatea și confortul din vehicule.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024