Product Manager - Private label Baby- Sourcing Produse China

MAVIO CONCEPT SRL

Candidatul Ideal

Abilități și competențe:
  • Abilitați bune de comunicare/negociere
  • Limba Engleza la nivel mediu-avansat
  • Competente digitale
  • Cunoștinte foarte bune în utilizarea calculatorului
  • Cunoașterea pachetului Office: excel, word etc
  • Abilități bune de calcul matematic
  • Seriozitate, punctualitate, persoană organizată cu inițiativă și motivată
  • Absolvent/ă de studii superioare
  • Orientare către client;
  • Inițiativă/proactivitate;
  • Atitudine colaborativă;
  • Spirit de echipă.

Descrierea jobului

Esti pasionat de comertul online si vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara si in formare? Acum ai ocazia la ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄GO4FIT/MAVIO, deoarece ne marim echipa si suntem in cautarea unei persoane organizate si proactive care sa ne poata ajuta cu:
  • Relația cu furnizorii și transportatorii:
  • Menținerea relației cu furnizorii existenți
  • Negocierea prețurilor cu furnizorii
  • Identificarea de noi furnizori
  • Trimiterea ofertelor către furnizori
  • Alegerea agentului de transport, menținerea relației cu agenții vamali, importul propriu-zis

Gestionează stocul pentru produsele existente:
  • Monitorizează stocul pentru a menține un nivel optim
  • Plasează comenzi la furnizor pentru asigurarea stocului necesar
  • Generează acțiuni de vânzare a stocului vechi pentru obținerea nivelui optim de stoc
  • Asigurarea stocurilor în permanență prin inventare constante, gestiune clară și calcule anticipative ale vânzărilor pentru fiecare produs
  • Introducerea recepțiilor de marfă primite

Analiză și dezvoltare de produse noi:
  • Urmărește analizele de piață și potențialul de business
  • Monitorizează evoluția pieței
  • Dezvoltare categorii noi de produse și menținere produse existente
  • Căutare produse noi, selectare model, discuții cu furnizorii și alegerea celei mai bune oferte
  • Asigură asistență către clienți și colegi în identificarea produselor solicitate astfel incât informațiile necesare să fie disponibile într-un timp optim
  • Analiza competiției
  • Verificarea produselor la recepție, sa fie conform cu specificațiile cerute
  • Analiză feedback primit de la clienți și implementarea acestuia în update-ul produselor

Avantaje:
  • Experiență profesională specifică
  • Cunoașterea la nivel avansat a Excel-ului
  • Înclinație spre căutare și comparare produse
  • Absolvent de studii superioare economice: marketing sau management
  • Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Pachet salarial competitiv
  • Asigurare medicala
  • Telefon de serviciu
  • Cursuri de specializare
  • Posibilitatea dezvoltării profesionale într-un mediu de lucru atractiv

Jobul se desfasoara la birou, in zona: Centura Nord, Loc. Rudeni.
Zone adiacente la 5-10 minute: Dragomiresti, Militari, Chiajna, Chitila, Giulesti, Straulesti, Mogosoaia etc
Publicat 24 Iul. 2024 Reactualizat 21 Aug. 2024 Expiră 23 Aug. 2024