Gratis

Planificator calitate

PREMIUM AEROTEC SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate, în Ingineria si managementul calității (de preferat), dar și în domeniul tehnic, sau domeniu non-tehnic și master finalizat în Managementul Calității.
  • Experiență de planificator Calitate – minim 1 an și minim 2 ani în domeniul calității.
  • Cunoștințe foarte bune de limbă engleză și/sau germană.
  • Cunoștințe metrologie / tehnica măsurării.
  • Cunoștințe SAP.
  • Cunoștințe SPC și verificare dinamică.
  • Cunoștințe sisteme de managementul calității.
  • Bune abilitați de citire și interpretare documentație de execuție (desen, lista de materiale).

Descrierea jobului

  • Întocmește Planul de verificare pentru piesele produse în Premium AEROTEC.
  • Stabilește tipul de caracteristică a produsului care să fie ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀verificată / măsurată.
  • Stabilește echipamentul de măsurare şi monitorizare care să fie utilizat la inspecție;
  • Stabilește frecvența măsurătorilor / verificărilor.
  • Stabilește modul de documentare a rezultatelor.
  • Planifică verificarea primei piese pentru aprobarea producției de serie.
  • Creează checklist cu parametrii de proces de verificat.
  • Creează pași de verificare/măsurare în comenzile de lucru.
  • Participă la analiza reclamațiilor.Participă la analiza produselor neconforme.
  • Participă la PFMEA.

Compania Premium AEROTEC, produce si dezvolta structuri pentru aeronave realizate din materiale compozite, din metal si fibra de carbon, dispozitive auxiliare si sisteme de productie.

Componentele produse de PAS sunt parti ale aeronavelor civile Airbus A318, A319, A320, A321, A330, A340, A350, A380 sau Boeing B787. De asemenea, Premium AEROTEC produce componente si pentru aeronave militare precum Eurofighter Typhoon, A400M, UAV Barracuda sau Tornado.

Premium AEROTEC detine puncte de productie atat in Germania (Augsburg, Bremen, Nordenham si Varel), cat si in Romania, la Brasov.

Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 11 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024