Gratis

PIlates Instructor

ZANELI HANNA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru poziția de Instructor Pilates la Hanna Pilates Studio este o persoană pasionată de fitness și sănătate, cu o dragoste autentică pentru Pilates și dorința de a împărtăși această pasiune cu ceilalți. Iată câteva calități și competențe pe care le căutăm:
  • Experiență și Cunoștințe: Ai o certificare recunoscută în Pilates (Matwork și/sau Reformer) și o experiență de minimum un an ca instructor. Cunoștințele tale solide despre anatomie și mișcare sunt esențiale pentru a oferi sesiuni sigure și eficiente.
  • Abilități de Comunicare: Ești un bun comunicator, capabil să explici clar și concis exercițiile, adaptându-le la nivelul fiecărui client. Îți place să interacționezi cu oamenii și să le oferi feedback constructiv.
  • Empatie și Orientare către Client: Ai o atitudine prietenoasă și empatică, fiind întotdeauna atent la nevoile și obiectivele clienților. Ești dedicat în a-i ajuta să progreseze și să se simtă bine în timpul antrenamentelor.
  • Energie și Entuziasm: Ești plin de energie și entuziasm, aducând o atmosferă pozitivă și motivantă în studio. Știi cum să menții o clasă dinamică și interesantă.
  • Profesionalism și Fiabilitate: Ești o persoană responsabilă, punctuală și organizată. Te asiguri că fiecare sesiune se desfășoară conform standardelor ridicate ale studioului.
  • Flexibilitate și Adaptabilitate: Poți lucra în diferite momente ale zilei și ești deschis la adaptarea programului în funcție de nevoile studioului și ale clienților.
  • Dorinta de Învățare Continuă: Ești dornic să îți dezvolți în mod constant abilitățile și să înveți noi tehnici pentru a-ți îmbunătăți metodele de predare.

Descrierea jobului

La Hanna Pilates Studio, căutăm un Instructor de Pilates pasionat, care să se alăture echipei noastre dedicate și să contribuie ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀la dezvoltarea unei comunități sănătoase și active. Dacă ești entuziast, orientat către rezultate și iubești să împărtășești beneficiile Pilates-ului, te așteptăm să ni te alături!

Responsabilități:
  • Predarea cursurilor de Pilates Matwork și Reformer, adaptate pentru diferite niveluri de pregătire ale clienților.
  • Personalizarea programelor: Crearea de antrenamente personalizate în funcție de nevoile și obiectivele fiecărui client.
  • Menținerea unui mediu sigur: Asigurarea corectitudinii și siguranței execuției exercițiilor pentru toți participanții.
  • Interacțiunea cu clienții: Oferirea de feedback constructiv și încurajare, pentru a motiva clienții să își atingă obiectivele de fitness.
  • Îmbunătățirea continuă: Participarea la traininguri și workshopuri pentru a-ți dezvolta constant abilitățile și cunoștințele.

Beneficii:
  • Mediu de lucru plăcut: Vei lucra într-un studio modern, alături de o echipă prietenoasă și dedicată.
  • Dezvoltare profesională: Oferim acces la oportunități de formare continuă și dezvoltare personală prin diverse workshopuri și traininguri de specialitate.
  • Pachet salarial atractiv: Salariu competitiv cu posibilitatea de bonusuri în funcție de performanță.
  • Grup restrâns de clienți: Vei avea ocazia de a lucra într-un mediu intim, cu un număr redus de clienți, ceea ce îți permite să oferi o atenție personalizată fiecărui participant.
  • Echilibru între viața profesională și cea personală: Flexibilitate în programul de lucru pentru a asigura un echilibru sănătos între muncă și viața personală.

Hanna Pilates Studio este un spațiu dedicat sănătății, echilibrului și bunăstării, situat în inima Cluj-Napoca. Ne mândrim cu crearea unui mediu cald și primitor, unde clienții noștri pot experimenta beneficiile Pilates-ului într-o atmosferă relaxantă și motivantă.

Misiunea noastră este de a sprijini fiecare persoană în drumul său către un stil de viață sănătos și echilibrat, prin sesiuni de Pilates adaptate nevoilor individuale. Credem cu tărie în puterea mișcării controlate și conștiente de a transforma atât corpul, cât și mintea.

Ce ne diferențiază este atenția noastră la detalii și abordarea personalizată pe care o oferim fiecărui client. Lucrăm cu grupuri restrânse pentru a asigura o atenție maximă și rezultate optime. Studio-ul nostru este dotat cu echipamente de top, iar instructorii noștri sunt certificați și dedicați să ofere cea mai bună experiență de Pilates.

La Hanna Pilates Studio, nu ne concentrăm doar pe exerciții fizice, ci și pe crearea unei comunități care susține un stil de viață activ și echilibrat. Fiecare sesiune este concepută pentru a îmbunătăți sănătatea fizică, flexibilitatea, forța și starea de bine a clienților noștri.

Ne străduim să oferim o experiență de neegalat, care inspiră și motivează, făcând din Hanna Pilates Studio locul ideal pentru oricine dorește să își atingă potențialul maxim într-un mod armonios și sănătos.
Publicat 31 Aug. 2024 Reactualizat 31 Aug. 2024 Expiră 30 Sept. 2024