Gratis

Payroll Specialist

SC Dr. Max SRL

Candidatul Ideal

Facem echipă împreună!

Dr. Max România este în căutarea unui Payroll Specialist în cadrul Departamentului Payroll and Personnel Administration, Head Office București.

Ce așteptăm de la tine?
  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să ai minim 3 ani experiență pe un rol similar;
  • Să ai cunoștințe avansate de legislația muncii;
  • Să ai experiență în operare Charisma HCM (reprezintă avantaj);
  • Să ai excelente abilități de comunicare;
  • Să ai excelente abilități de organizare și atenție la detalii;
  • Să ai o bună capacitate de analiză și sinteză ;
  • Să fii o persoană implicată și responsabilă;
  • Sa o persoană analitică și aă ai bune abilități de rezolvare a problemelor;
  • Să ai cunoștințe avansate de MS Office.

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitățile postului?
  • Vei realiza analiza informațiilor privind formalitățile de încheiere, respectiv modificare a contractelor individuale de muncă ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃(din punct de vedere salarii, pachete salariale);
  • Vei colecta și operează documentele necesare procesului de salarizare: pontaje, concedii medicale, concedii odihnă, concedii fără plata, etc;
  • Vei întocmi și transmite rapoartele de rețineri lunare; vei opera reținerile salariale;
  • Vei întocmi statele de plata;
  • Vei întocmi centralizatoare pentru plata taxelor salariale;
  • Vei întocmi declarațiile lunare către bugetul de stat;
  • Vei depune la Instituțiile statului declarațiile lunare, rapoartele statistice;
  • Vei depune cererea de recuperare concedii medicale FNUASS;
  • Vei oferi consultanță privind Legislația Muncii în ansamblu angajaților Dr. Max România
  • Îți vei actualiza cunoștințele de specialitate pentru a fi la curent cu toate modificările survenite la nivelul Legislației Muncii și vei comunica aceste modificări Departamentului Resurse Umane;
  • Vei oferi soluții pentru rezolvarea diverselor spețe, având la baza Legislația Muncii.
Ce îți oferim?
  • Mediu de lucru într-o companie stabilă de distribuție și retail farmaceutic cu acoperire națională, în care punem preț pe deschidere și colaborare între colegi.
  • Oportunitatea de a-ți crește cariera, de a te dezvolta și de a promova alături de o echipă de profesioniști.
  • Mod de lucru hibrid și program de lucru flexibil.
  • Investiție în dezvoltarea profesională și personală cu ajutorul programelor de training de specialitate, soft skills, management, access la platforma e-learning și Bookster.
  • Pachet salarial format din salariu fix competitiv, bonusuri pentru recunoașterea performanței și portofoliu diversificat de beneficii.
  • Zile de concediu suplimentare în funcție de vechime, până la maxim 24 zile.
  • Zile libere și sprijin financiar pentru evenimentele importante din viața ta și a familiei.
  • Oferte speciale la achiziția de bunuri și servicii, asigurate de către partenerii companiei.
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale.

Dr. Max România, parte a Dr. Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei Mediplus și a lanțului de farmacii Dr. Max. Suntem ghidați de valori precum: grijă, curaj, orientare către clienti și responsabilitate și credem cu tărie că doar împreună construim o zi de mâine mai sanatoasă.

Suntem compania în care pasiunea, creativitatea și perseverența te conduc spre performanță. Îți oferim un mediu provocator și dinamic în care te poți dezvolta alături de echipe de succes și unde tu stabilesti măsura impactului pe care îl poți avea! Acceptă provocarea de a face diferența împreună!

Mai multe informatii pe: www.drmaxromania.com

Publicat 5 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 5 Iul. 2024