Gratis

Operator Utilaje (Prese de balotat)

Rom Waste Solutions

Descrierea jobului

Rom Waste Solutions S.A, activă în domeniul tratării deșeurilor municipale, este în căutarea unui Operator utilaje (Prese de Balotat) pentru ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀a se alătura echipei noastre. Dacă ai experiență în operarea utilajelor și îți dorești să lucrezi într-un mediu dinamic și responsabil, te invităm să aplici!

Responsabilități principale:

  • Operarea presei de balotat pentru compactarea materialelor reciclabile în conformitate cu standardele companiei;
  • Monitorizarea funcționării echipamentului și efectuarea verificărilor periodice pentru a asigura o funcționare optimă;
  • Asigurarea respectării normelor de siguranță și protecția muncii în timpul operării utilajului;
  • Colaborarea cu echipa pentru a optimiza procesele de producție și a respecta termenele stabilite;
  • Raportarea oricăror defecțiuni sau probleme tehnice supervizorului direct.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în operarea presei de balotat sau a altor echipamente similare;
  • Cunoștințe tehnice de bază pentru întreținerea și operarea utilajelor;
  • Seriozitate, responsabilitate și capacitatea de a lucra în echipă;
  • Disponibilitate pentru lucrul în ture.

Program de lucru:

  • Program de lucru în ture 12/24 - 12/48

Oferim:

  • Pachet salarial competitiv
  • Mediu de lucru sigur și stabil;
  • Posibilități de dezvoltare profesională în cadrul companiei.

Dotata cu una dintre cele mai performante linii de sortare si tratare a deseurilor municipale din Romania (si una dintre cele mai mari din Europa de Est), tehnologia Rom Waste Solutions utilizeaza separarea automata a deseurilor pe tipuri si dimensiuni, avand totodata si o componenta de sortare manuala. Proiectul Rom Waste Solutions asigura o recuperare maxima a fractiilor ce pot fi reciclate sau valorificate energetic in urma tratarii si sortarii deseului colectat in amestec si respectiv a deseului colectat separat.

Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024