Gratis

Operator Suport Tehnic

NEWTON
2 poziții

Candidatul Ideal

- Cunoștințe de bază în domeniul tehnic;
- Cunoștințe operare calculator;
- Cunoștințe de bază Linux - shell script (prezintă un avantaj);
- Capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
- Disponibilitate de a lucra în ture de luni până vineri 08:00-16:30 și 11:30-20:00 și sâmbătă în intervalul 10:00-18:00 (o dată la două săptămâni - remote)
- Abilități excelente în limba română (scris, citit și vorbit).

Descrierea jobului

- Preluarea și rezolvarea sesizărilor venite din partea clienților prin intermediul programului de ticketing, e-mail de serviciu sau telefonic;
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Înregistrarea și rezolvarea apelurile telefonice de la clienți;
- Asistență la distanță utilizând aplicații specifice;
- Colaborare cu colegii din departamentul tehnic și cu alți colegi din departamentele conexe pentru a rezolva problemele mai complexe;
- Urmărirea procesului de suport tehnic până la închiderea tichetului și asigurarea că partenerii sunt mulțumiți de soluțiile furnizate.
- Jobul este full-time si se lucreaza exclusiv , de la sediul companiei.
- Sediu aproape de metrou

NEWTON dezvolta solutii inovative pentru clientii din zona de entertaiment electronic. Suntem o echipa tanara, dinamica si cu multa experienta in dezvoltarea aplicatiilor web. Ne mandrim cu proiectele noastre si succesul companiei nu face decat sa confirme valoarea lor.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 21 Sept. 2024