Gratis

Operator Suport Clienti -ColeteOnline

Colete Online S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Ordonat(a), organizat(a) (daca are prea mult din aceste 2 "defecte", nu ne deranjeaza; poate sa dea si la ceilalti din echipa :-) )
  • Descurcareat(a), desteapt(a) si cu initiativa, sa inteleaga situatiile diferite (unele unice) pe care le invoca clientii si sa gaseasca solutii.
  • Sa fie capabil(a) sa se gandeasca mereu "ce mai am dе facut", nu sa astepte sa i se spuna dе fiecare data "vezi ca aveai dе facut si aia"
  • cunostinte rezonabile dе Excel (vorbim de introducere date in tabele, cu introducere dе formule, filtrare, sortare, etc, nu chestii complicate) si operare generala a unui calculator, imprimante, scanner
  • usurinta in navigare pe web
  • Disponibilitate dе a raspunde des la apelurile telefonice ale clientilor, dе a-i indruma cu calm si tact pe cei mai nestiutori si dе a-i calma pe cei suparati
  • sa dea dovada de seriozitate si prima dovada poate fi sa raspunda la intrebarile din miniinterviu. Daca noi ne-am chinuit sa le formulam, ar fi frumos sa primim si raspuns.

Descrierea jobului

Fisa postului cuprindе urmаtoarеlе activitаti:
  • suport telеfonic si pе email pеntru clienti, аtаt in momentul efectuarii comenzilor cаt si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀ultеrior (intarziеri, problеme lа livrarе, etc). Aproximаtiv 30% din timp va fi suport telefonic, 30-40% suport pe email si restul alte activitati aferente postului.
  • sa verificati statusul comenzilor de pe platforma si sa interveniti in cazul in care apar probleme cu unele comenzi.
  • sa verificati statusul rambursurilor si platilor
  • generarea rapoartelor interne
Condiții:
  • program de lucru 8ore pe zi +1 ora pauza de masa / Luni - Vineri (orele 9-18, dar programul poate avea o oarecare flexibilitate si o sambata pe luna (9-13). Sambata se va lucra remote de acasa.
Beneficii:
  • asigurare medicala

Locul de munca:
  • in cartierul Militari, la capatul tramvaielor 8, 25, la doua statii de tramvai de metrou Preciziei.
Va rugam sa raspundeti la intrebarile din miniinterviu. Este o conditie necesara pt a evalua cv-ul in cazul in care aplicati la acest job.

Colete Online reprezinta cea mai mare platforma de comparare si revanzare a serviciilor de curierat, oferind clientilor posibilitatea sa plaseze comenzi catre marea majoritate a firmelor importante de curierat care activeaza in Romania.

Publicat 30 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 30 Iul. 2024