Gratis

OPERATOR STATIE DE BETOANE

ROTARUGROUP CONCRETE STATION S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințele postului
Studii și experiență:
- Absolvent de minim studii medii cu profil tehnic, domeniul materiale de construcții;
- Experiență de minim 2 ani pe un post similar.

Cunoștințe și abilități necesare:
- Cunoștinte și abilități de operare PC (MS Office);
- Abilități de comunicare și lucru în echipă;
- Orientare către cerințele pieței și nevoile clienților;
- Putere de concentrare și rezistență la stres;
- Seriozitate și corectitudine;
- Flexibilitate și adaptabilitate.

Descrierea jobului

Descrierea postului / Principalele responsabilități:
- Verifică, în baza comenzii de beton primite de la clienți, posibilitatea livrării în SAP ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈și întocmește graficul de livrări zilnice;
- Asigură calitatea betonului livrat prin urmărirea respectării rețetelor și al procedurilor de preparare a betonului;
- Verifică modul de întocmire a documentelor de transport al betonului și se asigură că transportul betonului la șantier se face în condiții optime, care nu modifică parametrii de calitate ai acestuia;
- Se asigură de respectarea ritmului și continuitatea livrărilor de beton la șantierele clienților;
- Coordonează activitatea de mentenanță a echipamentelor punctului de lucru și asigură încadrarea în bugetul de mentenanță aprobat;
- Răspunde de aprovizionarea materiilor prime, materialelor, combustibililor și adaosurilor în cantitatea, sortimentul, calitatea și termenul care să asigure continuitatea activității de producție;
- Urmărește nivelul stocurilor de siguranță (materii prime, material și piese de schimb) și răspunde de menținerea acestora la nivelul aprobat;
- Întocmește rapoarte specifice activității desfășurate.

ROTARUGROUP este o companie de vârf în industria construcțiilor, cu un portofoliu variat de servicii și facilități care deservesc cu încredere și eficiență clienții din județele Ilfov și Buzău. Cu o orientare puternică spre tehnologie și calitate, firma este recunoscută pentru angajamentul său de a oferi soluții inovatoare și durabile în domeniul betoanelor și al construcțiilor.

Stații de Betoane cu Tehnologie Schwing Stetter: ROTARUGROUP folosește tehnologie de încredere Schwing Stetter în stațiile sale de betoane din județele Ilfov și Buzău. Acest parteneriat asigură că produsele lor de beton sunt de cea mai înaltă calitate și respectă normele industriale.

Automalaxoare Noi pentru Transportul Betoanelor: Stațiile de betoane ROTARUGROUP sunt dotate cu automalaxoare noi, garantând amestecarea uniformă a betonului și asigurând că acesta ajunge la șantier în condiții optime de calitate și întreținere. Pompe Fixe și Mobile pentru Pomparea Betoanelor: Cu o flotă de pompe fixe și mobile, ROTARUGROUP facilitează distribuția eficientă a betonului pe șantiere, asigurându-se că acesta ajunge la locul potrivit, în momentul potrivit. Gama Completă de Clase de Betoane: Firma oferă o gamă completă de clase de beton, adaptate cerințelor specifice ale fiecărui proiect. Această diversitate asigură că fiecare proiect beneficiază de un amestec de beton optim pentru rezistență și performanță.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024