Gratis

Operator Productie

SC Saint-Gobain Glass Romania SRL – BU SEKURIT
12 poziții

Candidatul Ideal

Educație și experiență:
 Studii medii sau formare tehnică;
 Experiența în automotive sau într-un alt mediu industrial constituie un avantaj;
 Autorizația de motostivuitorist și/sau macaragiu constituie un avantaj;
 Competențele digitale de operare PC și aplicații profesionale constituie un avantaj.
Profil și competențe:
 Abilitate de a efectua sarcini repetitive, de a înțelege procedurile de producție și a folosi de terminologie de specialitate;
 Capacitate bună de colaborare și comunicare, spirit de echipă, dar și muncă independentă;
 Disponibilitate de a lucra în schimburi;
 Persoană responsabilă și solidară, atentă la detalii, deschisă și adaptabilă.

Descrierea jobului

Saint-Gobain Sekurit AGR România recrutează în vederea ocupării postului de Operator, ce are ca rol asigurarea operarării instalațiilor specifice departamentului ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄în condiţii de siguranţă şi eficienţă, urmărirea, înregistrarea și interpretarea datelor aferente procesului de producție.
  • Realizează activitățile zilnice aferente fluxului de producție, punând accentul pe înalta calitate și pe realizarea planului de producție conform specificațiilor stabilite, în secția unde își desfășoară activitatea;
  • Manevrează în mod automat și manual instalațiile specifice postului de munca în secția unde își desfășoară activitatea;
  • Întocmește documente de evidență și de raportare a activității, în secția unde își desfășoară activitatea;
  • Răspunde pentru operațiunile tehnice efectuate aferente postului de lucru: aplicare activator, primer, pini, spacer, cheder conform cu specifiicatiilor de lucru;
  • Răspunde direct de respectarea specificațiilor și instrucțiunilor de lucru în secția unde își desfășoară activitatea;
  • Răspunde de calitatea produselor și a operațiilor effectuate, de menținearea linie și postului de lucru, curat și ordonat, în secția unde își desfășoară activitatea;
  • Răspunde direct de sesizarea defectelor cauzate prin activitatea sa, de identificarea celor pe care are obligativitatea să le verifice și de semnalarea oricăror defecte identificate;

Saint-Gobain Sekurit este de peste 80 de ani un producător lider de geamuri auto. Ca parte a grupului Saint-Gobain, avem acces la peste 300 de ani de experiență și know-how. Oferim produse și servicii cu valoare adăugată ridicată pe trei piețe. Cu tehnologia vitrării de astăzi, mașina a devenit un spațiu de locuit. Inovațiile fac parte din strategia noastră și cheia succesului nostru.
Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024