Gratis

Operator masini rectificare

INDUSTRIAL MOTOR REPARA?II S.R.L.
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Angajam lacatus, mecanic si strungar.
Atelier de rectificari blocuri,chiulase si arbori, reparatii de motoare industriale si agricole, angajam persoane cu abilitati in domeniu. La fel pentru cei fara experienta se ofera scolarizare cu implimenrea cunostintelor in practica. Contract de munca cu pachet social si fisa de post. Pentru persoane cu experienta ( strungar sau mecanic motoare) este posibila salarizare la procent din executie .
Salariu NET incepand de la 6000 lei pentru candidatii fara experienta...

Descrierea jobului

RECTIFICARI CHIULOASA
Verificarea si operatiuni necesare pentru reconditionarea chiuloasei:
Degresare cu abur . Test fisura in bazin cu apa fierbinte. ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄Planarea suprafetei. Rectificare supape . Rectificare scaune supape – 3 unghiuri .Inlocuirea antecamerelor, a ghidurilor si scaunelor de supapa . Extragere bujii si injectoare rupte sau blocate.

RECTIFICARI BLOC MOTOR
Degresarea cu abur bloc motor . Cohstatrea uzurii cilindri. Alezat/ Bucsat/Hona cilindri. Planarea suprafetei bloc. Restablirea liniei palier.

ARBORE COTIT
Constatarea si examinarea fuselor la microfisuri. Rectificarea la cota fus Biela si Palier.

Soluții complexe de rectificări, reparatii capitale de motoare industriale PERKINS CATERPILLAR ,JCB ,CUMMINS,DEUTZ , FORD IVECO, JHON DEERE și depozit de peste 20000 de repere piese pentru utilaje industriale și agricole, oefrim garantie piese cat si manopera.

Suntem atelier de rectificari ( Chiulase,arbori cotiti,Bloc motor) si reparatii motoare industriale.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024