Gratis

Operator Magazin Online Produse Cosmetice (în OTOPENI)

BRAND COSMETICS S.R.L.

Candidatul Ideal

Locatia se afla in Otopeni!

Program de lucru 9:30 / 17:30

Căutăm o persoană sinceră, carismatică, veselă cu un vibe pozitiv, care emană energie bună și are o atitudine deschisă și prietenoasă.

Idealul nostru este cineva modest și cu bun simț, o persoană pe care te poți baza oricând, mereu gata să sară în ajutor atunci când este nevoie. Căutăm un om cinstit, corect și integru, care apreciază valorile simple și este recunoscător pentru oportunitățile care i se oferă.

Candidatul ideal este priceput și atent la detalii, dedicat în tot ceea ce face și loial companiei. Ne dorim pe cineva pe care să putem conta pe termen lung, care nu doar îndeplinește sarcinile de bază, ci vine cu idei sau inițiative și face lucruri extra de la sine. O atitudine proactivă și orientată spre soluții este esențială pentru a se integra în mediul nostru de lucru.

Descrierea jobului

Obiectivul Postului:
Operatorul magazinului online va prelua comenzile, va gestiona relațiile cu clienții, va răspunde apelurilor telefonice și va ambala ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈produsele pentru expediere. Acesta trebuie să ofere o experiență plăcută și eficientă clienților, respectând standardele companiei.

Beneficii:
  • Salariu 3500 - 4000 Lei si Bonusuri in functie de implicare si perfomanta.
  • Prima de Paste si de Craciun.
  • Mediu de lucru plăcut – Biroul nostru oferă un spațiu de lucru modern, curat și confortabil, cu o atmosferă relaxantă.
  • Ambianță plăcută – Te bucuri de muzică în surdină, radio, apa și cafea bună pe tot parcursul zilei.
  • Activitate lejeră fără presiune și stres.
  • Flexibilitate în program – Înțelegem că pot apărea situații neprevăzute și oferim posibilitatea de învoire în cazuri excepționale.
  • Acces facil la mijloacele de transport – Biroul este situat aproape de stația de autobuz și la doar 1 km de stația de tren cu legătură către aeroport.
  • Loc de parcare asigurat.

Cerințe:
Studii și experiență:
  • Studii medii/superioare finalizate.
  • Experiență în ecommerce sau vânzări este un avantaj.
  • Experiență în gestionarea relațiilor cu clienții este un avantaj.

Competențe tehnice:
  • Cunoștințe de bază operare PC (Microsoft Office, gestionare email, navigare pe internet).
  • Experiență cu platforme de ecommerce și/sau CRM constituie un avantaj.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu (scris și vorbit).

Abilități și calități personale:
  • Onestitate, loialitate, integritate și bun simț.
  • Atitudine proactivă, orientată spre rezolvarea problemelor.
  • Capacitate de a lucra bine sub stres și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Îndemânare și atenție la detalii în ambalarea produselor.
  • Abilități excelente de comunicare, calm și răbdare.

Responsabilități:
Preluarea și procesarea comenzilor:
  • Preluarea comenzilor online și telefonice.
  • Verificarea detaliilor comenzilor și procesarea acestora în sistemul intern.
  • Confirmarea comenzilor către clienți.
Relații cu clienții:
  • Răspuns prompt și politicos la apeluri telefonice și mesaje de la clienți.
  • Oferirea de consultanță și informații relevante despre produse.
  • Gestionarea întrebărilor și reclamațiilor într-o manieră calmă și profesională.
Ambalarea și expedierea comenzilor:
  • Ambalarea corectă și eficientă a produselor în colete gata pentru expediere.
  • Predarea coletelor catre curier.

Managementul stocurilor:
  • Verificarea și actualizarea stocurilor.
  • Colaborarea cu echipa de aprovizionare pentru reînnoirea stocurilor.

Întreținerea și actualizarea magazinului online:
  • Raportarea posibilelor erori sau îmbunătățiri și colaborarea cu echipa tehnică pentru rezolvarea acestora.
  • Pastrarea curateniei la locul de muncă.
  • Aranjarea produselor in depozit.

Descrierea companiei

Magazin online de produse cosmetice din 2009
www.produsecosmetice.ro.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 19 Oct. 2024