Gratis

Operator logistica

Valiant-TMS Ro s.r.l.

Candidatul Ideal

  • Studii tehnice sau comerciale finalizate
  • Experiență în logistică - gestionare depozit
  • Curs de calificare - operator stivuitor
  • Cunoașterea SAP constituie un avantaj
  • Experiență profesională relevantă într-o poziție similară
  • Cunoștințe de limba engleză - nivel conversational
  • Abilitatea de a lucra sub presiune
  • Spirit de echipă, independent, flexibil, rezilient

Descrierea jobului

  • Efectuarea tuturor activităților care asigură buna desfășurare a activităților de expediere relevante pentru Valiant TMS
  • Prelucrarea transportului ( colaborare ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄cu partenerii de expediere)
  • Crearea listelor de preluare (SAP)
  • Crearea bonurilor de livrare (SAP)
  • Înregistrarea mărfurilor ieșite (SAP)
  • Activități de ambalare sau monitorizarea activităților de ambalare
  • Verificarea facturilor (pentru serviciile de expediere)
  • Utilizarea macaralei / stivuitorului / echipamentelor de infrastructură; activități de încărcare sau monitorizarea acestora
  • Rezolvarea cu operativitate a descarcarii marfii de la furnizori in ordinea prioritatilor companiei;
  • Verificarea cantitativa si calitativa a produselor receptionate in conformitate cu actele de insotire a marfii (avize, facturi, procese verbale,certificate de calitate
  • Gestionarea managementului stocurilor
  • Tinerea evidentei obiectelor de inventar
  • Planificarea si coordonarea necesarului de materiale/ produse

Valiant-TMS is setting global standards in the car chassis construction, assembly and transport systems, industrial cleaning markets and filter systems and is a key partner for individual and complete solutions for plant engineering. Valiant-TMS stands for most modern technology and infrastructure in a privately owned company with 1.200 employees at 20 locations in 8 countries and growing dynamically. Our excellent references cover all famous automobile manufacturers. Valiant-TMS offers to work in a young dynamic team, an interesting work environment at the automotive industry, innovative products and services and modern technologies. At our company you will find exciting and varied jobs - best contitions to retain long-standing employees in order to ensure the Valiant-TMS-Know-How. For further information please visit our homepage: www.valianttms.com
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024