Gratis

Operator Logistica transport intern si international

WOODYSTAR TRDG S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Căutăm un Operator Logistică care va fi responsabil pentru coordonarea și gestionarea operațiunilor de transport și expediție, asigurând livrarea eficientă și la timp a mărfurilor. Acest rol implică comunicarea directă cu transportatorii, clienții și partenerii logistici pentru organizarea eficientă a transporturilor.

Descrierea jobului

Experiență anterioară în logistică sau expediții(minim 3 ani)
Capacitate de organizare și atenție la detalii.

Cunoștințe de operare PC ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀(Microsoft Office) și sisteme software de logistică.
Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu-avansat (alte limbi străine constituie un avantaj)
Organizarea și monitorizarea expedițiilor naționale și internaționale.
Negocierea și gestionarea relațiilor cu transportatorii și furnizorii de servicii.
Urmărirea statusului livrărilor și actualizarea clienților cu privire la transporturi.
Gestionarea documentației necesare pentru transporturile terestre, maritime șimultimodale.
Coordonarea fluxurilor de marfă și optimizarea rutelor de transport.
Menținerea unei comunicări eficiente între toate părțile implicate (clienți, transportatori, echipainternă).

Woodystar este o companie care se ocupa cu transportul de marfa generala si exporturi de cherestea
Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024