Gratis

Operator Logistică cu limba engleză- Casă de Expediții

AGROTRANS LOGISTIC C.A. S.R.L.

Candidatul Ideal

Descrierea postului:
Căutăm un Operator Logistică care va fi responsabil pentru coordonarea și gestionarea operațiunilor de transport și expediție, asigurând livrarea eficientă și la timp a mărfurilor. Acest rol implică comunicarea directă cu transportatorii, clienții și partenerii logistici pentru organizarea eficientă a transporturilor.

Responsabilități:
  • Organizarea și monitorizarea expedițiilor naționale și internaționale.
  • Negocierea și gestionarea relațiilor cu transportatorii și furnizorii de servicii.
  • Urmărirea statusului livrărilor și actualizarea clienților cu privire la transporturi.
  • Gestionarea documentației necesare pentru transporturile terestre, maritime și multimodale.
  • Coordonarea fluxurilor de marfă și optimizarea rutelor de transport.
  • Menținerea unei comunicări eficiente între toate părțile implicate (clienți, transportatori, echipa internă).

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Experiență anterioară în logistică sau expediții constituie un avantaj
  • Capacitate de organizare și atenție la detalii.
  • Abilități excelente ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de comunicare și negociere.
  • Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office) și sisteme software de logistică.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu-avansat (alte limbi străine constituie un avantaj)

Ce oferim:
  • Salariu competitiv și bonusuri în funcție de performanță.
  • Mediu de lucru profesionist și dinamic.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.
Cum aplici: Dacă ești interesat să te alături echipei noastre, te rugăm să aplici aici sau să ne trimiți CV-ul tău actualizat la adresa de email agrotranslog.ltd@gmail.com

Agrotrans Logistic este o companie internațională de logistică, înființată în 2014, cu o vastă experiență în furnizarea de soluții logistice integrate. Desfășurându-și activitatea atât pe teritoriul Uniunii Europene, cât și în afara acesteia, Agrotrans Logistic se specializează în transport terestru, maritim, multimodal și servicii de depozitare. Suntem dedicați oferirii de servicii de calitate, eficiente și personalizate, pentru a răspunde nevoilor diverse ale clienților noștri. Echipa noastră prietenoasă și deschisă este formată din profesioniști cu experiență, pregătiți să gestioneze cu succes orice provocare logistică.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024