Gratis

Operator linie/mecanic sef linie de productie servetele

Progress Consulting SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe
  • Studii medii (preferabil profil tehnic)/absolvent de liceu sau scoală profesionala cu profil tehnic (mecanic, electrotehnic, electric, electronic);
  • Experiență pe un post similar;
  • Cunoștințe generale despre automatizări industriale constituie un avantaj;
  • Abilități tehnice, îndemânare practica și deschidere spre învățarea cunoștințelor teoretice;
  • Capacitatea de a respecta proceduri, reguli și disciplina muncii;
  • Spirit de echipă, seriozitate, responsabilitate, perseverență.

Descrierea jobului

Responsabilități operator linie producție șervetele umede:
  • Operarea liniei de producție și ambalare a șervețelelor umede ;
  • Asigurarea unui ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄flux continuu de produse în funcție de performanța liniei;
  • Monitorizarea și controlul constant al parametrilor și stărilor mașinii;
  • Asigurarea aprovizionării optime cu materiile prime necesare;
  • Controlul și optimizarea fluxurilor de producție;
  • Realizarea operațiilor de întreținere preventivă asignate;
  • Efectuarea controalelor de calitate și respectarea standardelor de siguranță, calitate și igienă la locul de muncă.
Responsabilități mecanic șef linie producție șervetele umede:
  • Executa activitățile de întreținere preventivă a echipamentelor de producție și a echipamentelor adiționale acestora;
  • Remediază defecțiuni de natură mecanică apărute în procesul de funcționare al liniei de producție a șervețelelor umede;
  • Participa la sesiunile de instalări/mutări ale echipamentelor/liniilor de producție;
  • Asistă la testarea și calibrarea noilor echipamente, materiale și procese;
  • Răspunde de menținerea în stare de funcționare a liniei de producție a șervețelelor umede;
  • Urmărește permanent aplicarea parametrilor de calitate impuși prin procedurile specifice sau prin instrucțiunile tehnologice.
Beneficii:
  • Salariu motivant : 4000 lei net/lunar pentru poziția de operator producție linie de șervețele umede si 6500 lei net/lunar pentru poziția de mecanic șef linie producție șervețele umede;
  • Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată în valoare de 40 lei/ tichet;
  • Contract individual de munca pe o perioada nedeterminata in cadrul companiei noastre;
  • Un mediu de lucru plăcut, dinamic, cu oportunități de dezvoltare profesională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie stabila si cu potențial.

Progress Consulting SA activează în piața locala din 1998 si este parte a unui grup de firme cu capital exclusiv romanesc. Ca urmare a viziunii de dezvoltare si diversificare a portofoliului de business, compania a investit într-o fabrica de detergenți, dezinfectanți și șervețele umede, aceasta urmând să intre în regim de funcționare din trimestrul 4/2024. Fabrica este localizata in Lazu, in parcul industrial Constanta Business Park cu facilități de ultima generație.
Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024