Gratis

Operator introducere, validare si prelucrare date

VENUS NEW CONCEPT RESIDENCE SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Competenţe personale:
Să aibă însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, punctualitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.); program flexibil pentru posibilitatea prelungirii orelor de lucru.

Descrierea jobului

Scopul general al postului:
Practicanţii unei astfel de ocupaţii sunt specializaţi în introducerea şi prelucrarea datelor din documente.
Atribuţii

︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄• să verifice conformitatea datelor introduse în calculator, cu datele din documentele/mediile primare
• să salveze periodic şi în situaţii critice datele introduse şi păstrează copiile de siguranţă ale datelor salvate
• să selecteze şi să verifice datele înainte de a le introduce în calculator
• să preia datele de pe documentele/mediile primare şi le introduce în calculator
• să corecteze erorile întâlnite sau le raportează supervizorului direct
• să efectueze prelucrarea primară a datelor introduse
• să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
Va fi răspunzător şi utilizează:
Baze de date
Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024