Gratis

Operator Helpdesk

Exorigo Upos SRL

Candidatul Ideal

Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara sau in sistem de tip call center
Studii medii/superioare de preferinta in domeniul IT
Cunostinte generale de sisteme de operare(Windows) si Microsoft Office
Cunostinte medii despre retele de date
Excelente abilitati de comunicare orala si scrisa
Limba Engleza nivel mediu
Organizat, flexibil, atent la detalii
Persoana entuziasta obisnuita sa lucreze cu termene limita si SLA-uri.

Descrierea jobului

Noul nostru coleg/colega esta o persoana dinamica si entuziasta.Candidatul ideal are excelente abilitati de comunicare, multitasking si capacitatea de a ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︂lucra individual sau in echipa.
Preia solicitariile de asistenta de la clienti(telefonic si/sau email) si le inregistreaza in aplicatiile interne
Clasifica, prioritizeaza si dispecerizeaza solicitarile
Asigura support telefonic si remote pentru solicitarile de nivel 1
Rezolva solicitarile asignate in limita acceselor oferite și transfera restul catre echipa de implementare;
Asigura suport tehnic remote la interventii on site, implementare si update-uri;
Colaboreaza cu echipa pentru identificarea corecta a cauzei unei probleme;
Mentine contactul cu clientul și intervine punctual la solicitarea colegilor din echipa;

Firma este furnizor de solutii in domeniul IT cu o experienta de peste douazeci de ani pe piata din Europa. Avem partneriate globale de lunga durata cu cei mai importanti producatori software si hardware:Microsoft, IBM, Xerox, Cisco, Oracle, Epson,etc.
Oferim o gama diversificata de solutii hardware si software pentru urmatoarele industrii:Retail, bancar, asigurari, productie,logistica, sanatate etc.Cu sedii in Polonia, Ucraina,Bulgaria, Cehia si Slovacia firma numara peste 500 de angajati.
Exorigo-Upos este un loc de munca dinamic, unde angajatii nostrii au acces la cele mai noi tehnologii si se bucura de beneficiile oferite.Investim constant in dezvoltare si perfectionare, iar programele create sunt concepute pentru sustinerea dezvoltarii profesionale a fiecarui angajat.
In prezent compania isi etinde operatiunile in Romania, iar cu aceasta ocazie ofera o oportunitate pentru o pozitie de Operator Helpdesk pentru sediul nostru din Bucuresti.
Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024