Gratis

Operator facturare/contabilitate primara

SC DAXI CLEANING SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Persoana cooperanta, echilibrata.
- Seriozitate, punctualitate.
- Excelente abilitati de comunicare.
- Atentie la detalii.
- Spirit de echipa.
Bune abilități MS Office , excelente în MS Excel;
Experienta de lucru in Saga si Neomanager ar fi de preferat ,dar se poate invata si daca ati lucrat in alte programe de facturare/gestiune;
Excelente abilități de planificare strategică și capabile să interacționeze cu toate nivelurile;
Cunostinte cu fiscalitatea și contabilitatea de IMPORT/EXPORT, reprezinta avantaj;

Descrierea jobului

Inregistrarea zilnica a tranzactiilor (operatiuni bancare, operatiuni de casa, facturi furnizori, client, orice documente cu caracter fiscal contabil sau relationat) ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀folosind sitemele informatice interne;
Realizarea tranzactiilor bancare planificate impreuna cu managerul direct
Contabilitate primară: registre de casă, dispoziții de plată, emitere bonuri și facturi fiscale, înregistrare NIR-uri, facturi de transport și facturi de furnizori, deconturi;
Întreținerea continuă a sistemului contabil: gestionarea prețurilor, introducerea de noi produse.
Organizarea și gestionarea proceselor contabile globale în cadrul companiei;
Menținerea înregistrărilor exacte și actualizate ale tuturor tranzacțiilor financiare;
Dezvoltarea și menținerea controlului intern și a sistemelor și politicilor contabile eficiente;
Colaborarea excelentă cu auditorii externi pentru a efectua procese periodice de audit extern;
Menține relații de calitate cu furnizorii de servicii, băncile și autoritățile care colaborează;
Supraveghează și urmărește toate cererile financiare necesare autorităților publice și organizațiilor comerciale;

SC Daxi Cleaning companie infiintata in anul 2003,cu actionariat romanesc 100%,un jucator important pe piata distributiei de produse pentru curatenie,menaj si cosmetice.Cu un portofoliu de peste 2000 articole importate din EUROPA si ASIA,cu o prezenta importanta in retelele nationale de profil Leroy Merlin,Carrefour,Cora,Brico Depot, Supeco si eMAG in fiecare an cu o cifra de afacere in crestere se poate numi o firma de traditie in domeniu.
Suntem importatori directi la 90% din gama de produse pe care o comercializam.
Publicat 8 Sept. 2024 Reactualizat 8 Sept. 2024 Expiră 8 Oct. 2024