Gratis

Operator de productie - Fabrica de placute de frana

Tenneco
5 poziții

Candidatul Ideal

Profilul candidatului
  • Studii medii;
  • Experienta in activitatea de productie, industia auto (optional);
  • Cunostinte tehnice;
  • Utilizare PC / SAP - constituie avantaj;
  • Abilitatea de a opera conform standardelor de lucru;
  • Dorinta de invatare, implicare, proactivitate;
  • Capacitate de a lucra la norma, standardizat, efectuarea operatiilor repetitive.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Opereaza echipamentele tehnice de pe liniile de productie in vederea realizarii de produse, in conditii de siguranta si ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈securitate a muncii respectand cerintele de calitate si cantitate;
  • Executa toti pasii de productie, in ordinea descrisa in standardul de operare (SOS) aprobat si valabil, in vederea realizarii produselor, conform fazelor de lucru;
  • Raspunde de realizarea planului de productie (respectare timpi normati in SOS) conform planificarilor zilnice;
  • Efectueaza activitati specifice de 5S (curatetnie la postul de lucru) si Kaizen (imbunatatire continua);
  • Manifesta atentie deosebita in manuirea si utilizarea materialelor si echipamentelor pe care le are in primire pentru a evita avarierea, distrugerea sau pierderea lor.
Oferta noastra
  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto
  • Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa ne simtim bine la locul de munca
  • Salariu corelat cu experienta, deoarece suntem una dintre companiile care stiu sa rasplateasca pe masura angajatii
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa devina lider pe piata industriei auto.

Tenneco is one of the world’s leading designers, manufacturers and marketers of automotive products for original equipment and aftermarket customers, with 2020 revenues of $15.4 billion and approximately 73,000 team members working at more than 270 sites worldwide. Through our four business groups, Motorparts, Performance Solutions, Clean Air and Powertrain, Tenneco is driving advancements in global mobility by delivering technology solutions for diversified global markets, including light vehicle, commercial truck, off-highway, industrial, motorsport and the aftermarket.

The company operates in Romania through one plant located in Ploiesti and a Global Business Center located in Bucharest.

Visit our website and find out more about us at: www.tenneco.com

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 19 Iul. 2024